31. januára 2013

Hossovo Chicago pretrhlo víťaznú šnúru

Hokejisti Chicago Blackhawks prehrali prvý zápas sezóny v NHL, v Minnesote neuspeli 2:3 po samostatných nájazdoch. Blackhawks získali v siedmom zápase ročníka bod a s celkovo trinástimi sú na čele ...

hossa MINNEAPOLIS 31. januára (WEBNOVINY) - Hokejisti Chicago Blackhawks prehrali prvý zápas sezóny v NHL, v Minnesote neuspeli 2:3 po samostatných nájazdoch. Blackhawks získali v siedmom zápase ročníka bod a s celkovo trinástimi sú na čele celej ligy.

Bez prehry ostáva v NHL už len San Jose. O výsledku súboja v Minnesote rozhodol Matt Cullen, ktorý skóroval už v 90. sekunde hry a potom rozhodol rozstrel samostatných nájazdov. Slovenský útočník Marián Hossa z tímu Chicaga odohral takmer 18 minút a na bránku súpera vyslal 3 strely. Po jeho štvrtej asistencii sezóny strelil v 7. min gól Jonathan Toews.

Premiéra v tejto sezóne nevyšla podľa predstáv brankárovi Petrovi Budajovi z Montrealu, v Ottawe inkasoval päťkrát a Canadiens prehrali vysoko 1:5. Budaj mal 22 úspešných zákrokov. Jeho náprotivok Craig Anderson vyriešil v jubilejnom 300. zápase v NHL 31 striel hostí. Z prvého presného zásahu v sezóne sa tešil Daniel Alfredsson. Montreal ukončil štvorzápasovú šnúru bez prehry.

Edmonton vďaka gólu Naiľa Jakupova v predĺžení zdolal Phoenix 2:1. Z prvého shutoutu i víťazstva v sezóne sa tešil skúsený brankár Vancouveru Roberto Luongo, ktorého Vancouver zdolal Colorado 3:0. Pre Kanaďana to bol celkovo 61. zápas kariéry bez inkasovaného gólu.

Výsledky stredajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:
Ottawa - Montreal 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)
Góly: 8. J. O´Brien (E. Karlsson, Condra), 28. Alfredsson (Wiercioch, Turris), 30. Zibanejad (Greening, Benoit), 32. C. Phillips (Z. Smith, Greening), 55. C. Neil (Benoit, Z. Smith) - 6. Plekanec (Markov, Diaz)

Minnesota - Chicago 3:2 po sam. nájazdoch (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 2. Cullen (Setoguchi, Granlund), 21. Clutterbuck (T. Gilbert), rozhodujúci sam. nájazd Cullen - 6. Shaw (Bickell, P. Kane), 7. J. Toews (MARIÁN HOSSA)

Phoenix - Edmonton 1:2 po predĺžení (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Góly: 60. N. Johnson (Moss, R. Vrbata) - 5. Petrell (R. Smyth, Gagner), 64. Jakupov (Ryan Whitney, T. Hall)

Vancouver - Colorado 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 8. Garrison, 36. Lapierre, 49. Kassian (Hamhuis, Edler)