Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

14. septembra 2019

Indický Stalin spomína na cestu do Ruska v roku 1989Ilustračné foto, socha Stalina.Zdieľať


Ilustračné foto, socha Stalina. Foto: TASR/AP/Alexander Polegenko

Naí Dillí 14. septembra (TASR) - Byť menovcom Stalina, jedného z najtvrdších diktátorov v dejinách Európy, sa nejaví ako problém v Indii, avšak ak ste Ind, ktorý cestuje do Ruska, vaše meno môže vyvolať zopár prekvapených výrazov. Identický scenár sa stal indickému politikovi MK Stalinovi v roku 1989, informovala v piatok agentúra AFP.

"Hneď ako som pristál na ruskom letisku, spýtali sa ma na moje meno. Keď som odpovedal, že som Stalin, mnohí ľudia na letisku na mňa začali pozerať. Kým mi bezpečnostní úradníci kontrolovali môj pas, spýtali sa ma niekoľko otázok, potom ma pustili," povedal politik pre noviny Times of India, pričom dodal, že veľa Rusov vtedy Stalina nemalo rado.

Otec MK Stalina, socialistický bývalý hlavný minister indického štátu Tamilnádu M. Karunánidhi, pomenoval svojho syna po Josifovi Stalinovi úmyselne. Počas studenej vojny boli India a Rusko spojencami, na mená ako Stalin, Lenin, Trockij možno teda v Indii naraziť aj dnes. V indickom štáte Meghálaj je dokonca politik s menom Adolf Lu Hitler Márák.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Gitarista Kirk Hammett z kapely Metallica sa chce vrhnúť na film, rád by nakrútil horor
<< predchádzajúci článok
Prvú pomoc sa môže naučiť každý, pripomína Červený kríž vo svetový deň

Indický Stalin spomína na cestu do Ruska v roku 1989 - diskusné fórum čitateľov