Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. novembra 2019

Irak: Päť talianskych vojakov utrpelo zranenia pri výbuchuPäť talianskych vojakov utrpelo v nedeľu zranenia pri výbuchu zariadenia v Iraku. Informovalo o tom talianske ministerstvo obrany, na ktoré sa odvolala agentúra AP.Zdieľať
ilustračné foto Foto: TASR/AP
Rím 10. novembra (TASR) - Päť talianskych vojakov utrpelo v nedeľu zranenia pri výbuchu zariadenia v Iraku. Informovalo o tom talianske ministerstvo obrany, na ktoré sa odvolala agentúra AP.


Traja zo zranených sú po explózii improvizovaného výbušného zariadenia vo "vážnom stave". Incident sa stal, keď v nedeľu ráno prechádzali okolo. Ministerstvo však neuviedlo, kde presne k nemu došlo.

Vo vyhlásení sa tiež uvádzalo, že tím talianskych špeciálnych síl poskytoval "poradenstvo a výcvik" irackým ozbrojeným silám zapojeným do "boja proti extrémistickej organizácii Islamský štát".

Zranených vojakov evakuovali vrtuľníkmi americkej armády do nemocnice. Talianska štátna televízia priniesla správu, že sa nachádzajú v nemocnici v irackom hlavnom meste Bagdad.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na severe Slovenska sneží, polícia vyzýva vodičov k opatrnosti
<< predchádzajúci článok
Bolívia: Opozičný líder Mesa vyzval prezidenta Moralesa na odstúpenie

Irak: Päť talianskych vojakov utrpelo zranenia pri výbuchu - diskusné fórum čitateľov