Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. novembra 2010

IRÁN: Vzdušné sily spustili päťdňové vojenské cvičenieIrán v utorok odštartoval svoje päťdňové letecké vojenské manévre namierené na to, aby overil svoje schopnosti ochrániť jadrové zariadenia v krajine pred potenciálnym útokom. ...Zdieľať
ahmadinedzad Foto: SITA, APTEHERÁN 16. novembra (WEBNOVINY) - Irán v utorok odštartoval svoje päťdňové letecké vojenské manévre namierené na to, aby overil svoje schopnosti ochrániť jadrové zariadenia v krajine pred potenciálnym útokom. Informovala o tom štátna televízia. Iránske vzdušné už dávnejšie oznámili svoj zámer uskutočniť cvičenia vo viacerých zariadeniach - od továrne na obohacovanie uránu v Natanze, cez podobné ešte nedokončené zariadenie v meste Fordo až po jadrovú elektráreň v Bušéhri.

Spojené štáty a ich európski spojenci Irán obviňujú zo snahy o vyrobenie jadrovej bomby, čo Teherán odmieta a trvá na tom, že jeho nukleárny program je namierený len na civilné účely. Izrael však doteraz odmieta vylúčiť možnú vojenskú intervenciu, ktorej cieľom by bolo odstaviť Irán od jadrovej bomby.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Informačný deň pre záujemcov o prepravné kapacity
<< predchádzajúci článok
EGYPT: Zatkli 600 členov Moslimského bratstva

IRÁN: Vzdušné sily spustili päťdňové vojenské cvičenie - diskusné fórum čitateľov