17. januára 2013

Jana Čepelová spravila viac chýb, na Australian Open končí

Dvojhra žien - 2. kolo: Yanina Wickmayerová (Belg.-20) - Jana Čepelová (SR) 7:6 (8), 7:5 za 122 minút (72, 50) Slovenská tenistka Jana Čepelová prehrala vo štvrtkovom zápase 2. kola ...

cepelova MELBOURNE 17. januára (WEBNOVINY) - Dvojhra žien - 2. kolo:

Yanina Wickmayerová (Belg.-20) - Jana Čepelová (SR) 7:6 (8), 7:5 za 122 minút (72, 50) Slovenská tenistka Jana Čepelová prehrala vo štvrtkovom zápase 2. kola dvojhry žien na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne (14. - 27. januára, celková dotácia 30 miliónov AUD, tvrdý povrch Plexicushion vonku) s favorizovanou Belgičankou Yaninou Wickmayerovou nasadenou ako dvadsiatou za 122 minút tesne 6:7 (8), 5:7.

Mala pomer "winnerov" a nevynútených chýb 21:28, postupujúca 22:41. Zjavne teda rozhodli tzv. vynútené chyby.

V prvom dejstve pritom Čepelová viedla 5:3 a za stavu 5:4 pri podávaní na zisk tejto časti bola hore nádejne 30:0, ale napokon stratila servis. V 11. geme nezužitkovala Slovenka brejkbal a v neskoršom tajbrejku viedla 3:0 (následne však mala manko 3:5), ale aj disponovala troma setbalmi. Súperka odolala a premenila hneď svoju prvú šancu pekným bekhendom popri čiare.

V druhom sete si Čepelová pri skóre 2:1 nechala nanovo obviazať ľavé stehno. V ôsmej hre dosiahla okamžitý rebrejk, ktorý zavŕšila parádnym bekhendovým krížnym returnom, a potom dokonca viedla 5:4, ale v 11. geme inkasovala pod ťarchou druhého brejkbalu forhendové obhodenie popri čiare a Vladimírom Pláteníkom trénersky vedená Wickmayerová, 24. v renkingu, sa následne odpodávala bez straty fiftínu. Dvadsaťtriročná Belgičanka bude medzi najlepšími 32 čeliť Ruske Marii Kirilenkovej.

Pre 19-ročnú Košičanku Čepelovú, 115. vo svetovom rebríčku WTA, zostáva osobným rekordom na úrovni veľkej štvorky 3. kolo vlaňajšieho Wimbledonu. V hlavnej singlovej súťaži na Majors teraz hrala len druhý raz. Na medzinárodných otvorených majstrovstvách Austrálie sa v roku 2010 radovala z titulu vo štvorhre junioriek po boku krajanky Chantal Škamlovej.