17. januára 2013

Janette Husárovej sa v Melbourne vo štvorhre nedarilo

Slovenská tenistka Janette Husárová a Ruska Nina Bratčikovová prehrali vo štvrtkovom zápase 1. kola štvorhry žien na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne (14. - 27. ...

husarova MELBOURNE 17. januára (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Janette Husárová a Ruska Nina Bratčikovová prehrali vo štvrtkovom zápase 1. kola štvorhry žien na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne (14. - 27. januára, celková dotácia 30 miliónov AUD, tvrdý povrch Plexicushion vonku) s takisto nenasadeným rusko-bieloruským párom Vera Duševinová, Oľga Govorcovová za 99 minút 6:0, 4:6, 2:6.

V druhom sete pritom viedli 3:2 s brejkom a za stavu 3:3 nevyužili štyri možnosti preraziť podanie súperiek.

Pre 38-ročnú deblovú majsterku sveta WTA 2002 a niekdajšiu trojku príslušného svetového rebríčka Husárovú (54. v hodnotení) išlo o 11. štart vo štvorhre na medzinárodných otvorených majstrovstvách Austrálie, prvý od sezóny 2008, keď si prienikom do štvrťfinále zopakovala miestny osobný rekord zo sezóny 2004.

Debutovala už v roku 1994. Bratislavčanka je v debli finalistkou newyorských US Open 2002.

Štvorhra žien - 1. kolo:

Vera Duševinová, Oľga Govorcovová (Rus./Biel.) - Janette Husárová, Nina Bratčikovová (SR/Rus.) 0:6, 6:4, 6:2 za 99 minút (23, 48, 28)