19. apríla 2011

JANKOVIČOVÁ: Vedela som, že zvíťazíme

Srbská ...

slovenky prehrali vo stvorhre so srbkam Sprava: Jelena Jankovičová a Aleksandra Kruničová počas štvorhry zápasu Slovensko - Srbsko o účasť vo svetovej skupine 2012 tenisového Fed Cupu. Bratislava, 17. apríl 2011.Foto: SITA/APBRATISLAVA 19. apríla (WEBNOVINY) - Srbská tenistka Jelena Jankovičová sa v druhý deň víkendového bratislavského fedcupového stretnutia o svetovú skupinu budúceho ročníka Pohára federácie podieľala na dvoch bodoch hostiek, ktoré v konečnom dôsledku znamenali ich víťazstvo 3:2. Bývalá svetová jednotka si najprv vo dvojhre poradila s Danielou Hantuchovou a následne bola spoločne s Aleksandrou Kruničovou aktérkou ťažko uveriteľného obratu vo štvorhre proti dvojici Hantuchová - Magdaléna Rybáriková.

Srbky získali rozhodujúci bod po obrovskej dráme trvajúcej 197 minút, keď prehrávali 2:6, 1:5 a 0:30, neskôr čelili pri Hantuchovej podaní v desiatej hre druhého setu dvom mečbalom.

"Náš tím môže triumfovať v celej súťaži, v budúcnosti budeme ešte silnejšie a verím, že našu vlasť potešíme ziskom trofeje a napodobníme našich chlapcov, ktorí uspeli v Davis Cupe. Súboje v národnom tíme sú pre mňa vždy výnimočné, vkladám do nich celé svoje srdce a dušu, myslím pri tom iba na víťazstvo.

Reprezentácia je pre mňa obrovská výzva a túžim po veľkom úspechu," povedala 26-ročná rodáčka z Belehradu v rozhovore pre portál novosti.rs sa vrátila aj k infarktovej štvorhre:

"Za nepriaznivého stavu v druhom sete sme doslova bojovali o každú loptičku, s Aleksandrou sme sa navzájom povzbudzovali a napokon sa nám podarilo zvíťaziť. Vedela som, že sa budeme tešiť my, aj keby tretí set mal mať sto hier."

Pred začiatkom bojov na kurte zaujalo nezaradenie Jankovičovej do sobotňajšieho programu, srbský kapitán Dejan Vraneš proti Dominike Cibulkovej nominoval Bojanu Jovanovskú. "Bola som prechladnutá, užívala som tabletky, preto som v sobotu nehrala. Nie je za tým žiaden iný príbeh, chceli sme aj po taktickej stráne pomýliť súperov. Vedela som, že budem hrať iba jeden deň. Anin sobotňajší duel som nemohla celý sledovať z lavičky, ale držala som jej palce. Víťazstvo patrí nám všetkým, je to výsledok kolektívneho úsilia," uzavrela Jankovičová.