Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

26. apríla 2023

Japonský pristávací model pravdepodobne havaroval, na Mesiaci zatiaľ dokázali umiestniť roboty len USA, Rusko a Čína (video)Japonská spoločnosť, ktorá dúfala, že uskutoční výnimočné súkromné pristátie na Mesiaci, oznámila, že jej pristávací modul pravdepodobne havaroval na povrchu. Informuje o tom spravodajský portál ...Zdieľať
bez nazvu 2 676x311 26.4.2023 (SITA.sk) - Japonská spoločnosť, ktorá dúfala, že uskutoční výnimočné súkromné pristátie na Mesiaci, oznámila, že jej pristávací modul pravdepodobne havaroval na povrchu. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Prieskumný roverKontakt so sondou Hakuto-R stratili krátko predtým, ako mala v utorok pristáť. Inžinieri zisťujú, čo sa mohlo stať.

Tokijská spoločnosť iSpace dúfala, že pristávací modul vypustí prieskumný rover a tiež robota veľkého ako tenisová loptička z dielne výrobcu hračiek.

Len tri krajiny


Zariadenie vyniesla v decembri so vesmíru raketa spoločnosti SpaceX a trvalo päť mesiacov, kým dosiahlo svoju destináciu.

Na Mesiaci dokázali umiestniť roboty len tri krajiny - Spojené štáty, Rusko a Čína. Všetky tak však spravili prostredníctvom štátmi podporovaných programov.
 Zdroj: SITA.sk - Japonský pristávací model pravdepodobne havaroval, na Mesiaci zatiaľ dokázali umiestniť roboty len USA, Rusko a Čína (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ocenili najpredávanejších slovenských spisovateľov. Ikariáda 2022
<< predchádzajúci článok
Turistickú sezónu tento víkend na Bojnickom zámku otvorí podujatie Strašidelný zámok (video)