Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

12. októbra 2017

Jarmila Halgašová je novou tímlíderkou SaS pre pôdohospodárstvoJarmila Halgašová.Zdieľať
Jarmila Halgašová. Foto: TASR/Jakub Kotian
Bratislava 12. októbra (TASR) - Opozičná strana SaS má novú tímlíderku pre pôdohospodárstvo a potravinárstvo. Stala sa ňou riaditeľka Potravinárskej komory Slovenska Jarmila Halgašová. Tím SaS doplnil aj Miroslav Žiak, ktorý je expertom na potravinárstvo.


"Potrebujeme mať pokryté všetky oblasti. Slovensko je druhé od konca v Európskej únii podľa pridanej hodnoty, teda koľko sa vyprodukuje na jeden hektár. Toto chceme zmeniť. Chceme zastaviť úpadok pôdohospodárstva," priblížil na dnešnej tlačovej konferencii predseda SaS Richard Sulík. Upozornil aj na úpadok zamestnancov v poľnohospodárstve.

Halgašová uviedla, že ako nová tímlíderka by chcela prinášať riešenia zamerané na pomoc podnikateľom v pôdohospodárstve, potravinárstve a lesnom hospodárstve. "Význam poľnohospodárstva a potravinárstva od roku 1989 kontinuálne klesá. Je to najmä poľnohospodárstvo a potravinárstvo, ktoré by mohlo pomôcť znižovať nezamestnanosť v oblastiach s vysokou nezamestnanosťou, nízkou kvalifikáciou a dlhodobo nezamestnaní," uviedla Halgašová.

Priblížila, že jedným z jej cieľov bude zastaviť úpadok poľnohospodárstva a potravinárstva. "Každý uchádzač, ktorý splní požiadavky na čerpanie eurofondov, tak tieto peniaze dostane. Chceme, aby sa zrovnoprávnili uchádzači z oblasti malých, stredných a veľkých podnikateľov. Pokiaľ ide o transparentnosť tak budeme presadzovať zásady efektívnosti a nárokovateľnosti a plošnosti. Do eurofondov potrebujeme doniesť poriadok tak, aby sme odstránili korupciu, klientelizmus a rozkrádanie finančných prostriedkov," načrtla Halgašová.

Zároveň dodala, že je potrebné upraviť legislatívu tak, aby nemala kritériá, ktoré sú prísnejšie ako európska. "Potrebujeme odstrániť byrokraciu a administratívnu záťaž, ktoré vyháňajú peniaze z vreciek podnikateľom. Potrebujeme skvalitniť školstvo, lebo v poľnohospodárstve a potravinárstve chýbajú kvalifikované sily," dodala Halgašová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Regionálne rozdiely sa zväčšujú, OĽaNO navrhuje viaceré opatrenia
<< predchádzajúci článok
Verdikt v kauze Babiš prináša v spore s ÚPN právnu neistotu

Jarmila Halgašová je novou tímlíderkou SaS pre pôdohospodárstvo - diskusné fórum čitateľov