Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. februára 2020

Je známy termín pojednávania s Marčekom, ktorý sa priznal k vražde Kuciaka a KušnírovejŠpecializovaný trestný súd v Pezinku vytýčil na 17. marca pojednávanie s obžalovaným Miroslavom Marčekom. Ten bol pôvodne stíhaný spolu s ...Zdieľať
img_9961_copy 676x462 14.2.2020 (Webnoviny.sk) - Špecializovaný trestný súd v Pezinku vytýčil na 17. marca pojednávanie s obžalovaným Miroslavom Marčekom. Ten bol pôvodne stíhaný spolu s Tomášom Szabóm, Alenou Zsuzsovou a podnikateľom Marianom Kočnerom v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka, jeho snúbenice Martiny Kušnírovej a ďalších skutkov.

Marček vyčlenený na samostatné konanie


Na pojednávaní 13. januára však obžalovaný priznal, že zastrelil Kuciaka, Kušnírovú ako aj podnikateľa Petra Molnára z Kolárova v roku 2016. O týchto skutkoch Marček, ktorý bol v minulosti príslušníkom Ozbrojených síl SR, vypovedal aj pred súdom.

Senát Špecializovaného trestného súd v Pezinku následne začiatkom februára vyčlenil Marčeka na samostatné konanie. Keďže sa obžalovaný na súde priznal k žalovaným skutkom, súd bude v jeho prípade vykonávať dokazovanie len pokiaľ ide o výšku trestu pre neho.

Postačovať majú dva pojednávacie dni


Predsedníčka senátu Ružena Sabová v tejto súvislosti uviedla, že by na to mali postačovať dva pojednávacie dni. Pojednávanie s Marčekom je vytýčené aj na 15. apríla.

Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú zastrelili 21. februára 2018 v ich dome v obci Veľká Mača v okrese Galanta. Kuciak bol investigatívnym novinárom a okrem iného sa zaoberal kauzami podnikateľa Kočnera

Účasť na vražde už predtým priznal Zoltán Andruskó. Po dohode o vine a treste s prokurátorom mu súd uložil trest 15 rokov väzenia. Andruskó od svojho zadržania na jeseň 2018 spolupracoval v kauze vraždy Kuciaka s vyšetrovateľmi.


Zdroj: Webnoviny.sk - Je známy termín pojednávania s Marčekom, ktorý sa priznal k vražde Kuciaka a Kušnírovej © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Polícia vyšetruje krádež kabelky, pátrajú po žene z kamerových záznamov (foto)
<< predchádzajúci článok
Na Novom Zélande našli telo britskej turistky, nezvestná bola niekoľko dní

Je známy termín pojednávania s Marčekom, ktorý sa priznal k vražde Kuciaka a Kušnírovej - diskusné fórum čitateľov