Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. februára 2020

SaS vyzýva ministra spravodlivosti Gála, aby nevymenoval nových predsedov súdovMinister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd) by nemal menovať viacerých predsedov súdov, ktorým uplynie funkčné obdobie poZdieľať
imgl1128 676x451 14.2.2020 (Webnoviny.sk) - Minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd) by nemal menovať viacerých predsedov súdov, ktorým uplynie funkčné obdobie po februárových parlamentných voľbách.


Uvádza to strana Sloboda a Solidarita (SaS), ktorá žiada šéfa rezortu spravodlivosti, aby výmenu predsedov nechal na novú vládu. V opačnom prípade podľa liberálov nastane problém s ich integritou.

Výberové konania


Funkčné obdobie sa krátko po voľbách skončí 17 predsedom rôznych súdov, v súčasnosti sa na ich miesta konajú výberové konania.

„Okrem toho, že takýmto postupom by minister Gál zasahoval do práv budúcej vlády, dáva tým najavo, že mu záleží na tom, aby naša justícia naďalej zostala v rukách toho istého typu sudcov a predsedov súdov ako sú tí, ktorí ju dostali tam, kde dnes je. A teda ovládanú rôznymi skorumpovanými súdnymi funkcionármi,“ tvrdí poslanec Národnej rady SR Alojz Baránik.

Mená predsedov sa opakujú


Podľa Baránika sa vo výberových konaniach navyše opakujú mená predsedov, ktorí sú dlhodobo súčasťou nefungujúceho systému.

„Gábor Gál musí upustiť od zasahovania do kompetencií budúcej vlády, ak nechce vyvolať vážny spor. Spor o to, či predsedovia súdov, ktorých vymenuje na obdobie začínajúce až po skončení jeho vlády, môžu zostať na svojich postoch,“ dodal Baránik.

Agentúra SITA oslovila so žiadosťou o reakciu Ministerstvo spravodlivosti SR.


Zdroj: Webnoviny.sk - SaS vyzýva ministra spravodlivosti Gála, aby nevymenoval nových predsedov súdov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na Novom Zélande našli telo britskej turistky, nezvestná bola niekoľko dní
<< predchádzajúci článok
Spoločnosť UPC v roku 2019: uvedenie gigabitového internetu a Internetovej TV podporilo rast služieb

SaS vyzýva ministra spravodlivosti Gála, aby nevymenoval nových predsedov súdov - diskusné fórum čitateľov