Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

26. marca 2013

Jednotka na Veľkonočný pondelok uvedie šou Milujem SlovenskoDivákov Jednotky čaká na Veľkonočný pondelok premiéra zábavného programu Milujem Slovensko. Ide o licencovaný formát prevzatý z holandského originálu Ik hou van Holland, ktorý sa ...Zdieľať
bojnicky zamok BRATISLAVA 26. marca (WEBNOVINY) - Divákov Jednotky čaká na Veľkonočný pondelok premiéra zábavného programu Milujem Slovensko.


Ide o licencovaný formát prevzatý z holandského originálu Ik hou van Holland, ktorý sa vysielal aj v krajinách ako Dánsko, Srbsko, Taliansko, Čína, Maďarsko, Nemecko, Slovinsko, Česko, Bulharsko, Chorvátsko, Albánsko, Francúzsko, Belgicko či Grécko.

V Holandsku štartuje už desiata séria. Relácia Milujem Slovensko bude mať pätnásť 80-minútových častí, pričom okrem premiérového dielu ich bude Jednotka vysielať vždy v piatok večer od 20:10.

Program Milujem Slovensko prinesie zaujímavé aj vtipné fakty, ukážky známych televíznych filmov a relácií, najpopulárnejšie slovenské piesne a bude sa spomínať aj na najväčšie športové momenty. Súťažiaci i diváci si preveria znalosti rodnej reči i vedomosti o významných Slovákoch či histórii. Postavia sa proti sebe dva tímy zložené zo známych osobností.

Kapitánkou jedného je Adela Banášová, druhý povedie Dano Dangl, pričom ďalší traja súťažiaci v každom z tímov sa budú obmieňať. Nepôjde o klasický kvíz, účinkujúcich čakajú aj rôzne zábavné disciplíny, v rámci ktorých budú odpovedať na otázky týkajúce sa Slovenska. Tie bude klásť moderátor šou Martin Nikodým.

Ako na dnešnej tlačovej konferencii vysvetlil generálny riaditeľ RTVS Václav Mika, šou by mala u divákov zábavnou formou podnietiť lásku ku svojej krajine. Jeho ambíciou je vytvoriť "krásny cyklus, ktorý budeme divákom prinášať pravidelne". Už teraz by totiž chcel, aby šou Milujem Slovensko pokračovala ďalšími sezónami. Režisér Radoslav Štefanov považuje za kľúč k úspechu atmosféru, preto tomu podriadil celú produkciu.

"Divák cíti emócie," uviedol. To potvrdil aj Dano Dangl, podľa ktorého sa účinkujúci "od začiatku po koniec bavili", i moderátor Martin Nikodým. "To najdôležitejšie, čo je z tejto hry cítiť, je radosť," vyhlásil. V prvej časti, ktorú Jednotka odvysiela 1. apríla, budú okrem spomínaných kapitánov súťažiť aj Petra Polnišová, Kristína Farkašová, Peter Kočiš, Nikol Weiterová, Milan Kereš a Oto Weiter.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na festivale Hory a mesto premietnu 12 slovenských filmov
<< predchádzajúci článok
Na internete je viac ako 10-tisíc extrémistických stránok