18. januára 2010

Jubilejný gól Stümpela Astane nestačil

Ani jubilejný 10. gól slovenského reprezentačného útočníka Jozefa Stümpela nestačil kazašskému tímu Barys Astana na zisk bodov na ľade Amuru Chabarovsk. ...

MOSKVA 18. januára (WEBNOVINY) - Ani jubilejný 10. gól slovenského reprezentačného útočníka Jozefa Stümpela nestačil kazašskému tímu Barys Astana na zisk bodov na ľade Amuru Chabarovsk. Skúsený 37-ročný útočník, ktorý pocestuje aj na ZOH do Vancouveru, v druhej polovici II. tretiny znížil na 2:4 z pohľadu hostí a vykresal iskierku nádeje na úspešný výsledok, no v záverečnej dvadsaťminútovke už hráči Barysu nedokázali zlikvidovať dvojgólové manko a prehrali napokon 3:5. Stümpel má v produktivite na konte už 41 bodov za 10 gólov a 31 asistencií a už sa dostal do prvej desiatky kanadského bodovania. V nej figuruje ako tretí Slovák, okrem neho - ako uvádza oficiálna stránka súťaže - sú aj Marcel Hossa (43/26+17) a Branko Radivojevič (41/17+24). Tí však v pondelok strelecké šťastie nemali.

V drese Spartaka Moskva sa nepresadil nikto z päťčlennej slovenskej hokejovej légie, víťazstvo "spartakovcov" nad Nižnim Novgorodom 4:3 po predĺžení zabezpečil hetrikom ich spoluhráč Igor Musatov. Bez bodu v kanadskom bodovaní obišiel obranca Richard Lintner a netešil sa ani jeho klub Dinamo Minsk, ktorý doma tesne podľahol Čeľabinsku 1:2. Na prázdno vyšiel v pondelok aj najlepší kanonier KHL Marcel Hossa, no "šuplerovci" sa aj tak tešili z výhry nad Magnitogorskom 3:2.

Čo nešlo v pondelňajších zápasoch KHL útočníkom, podarilo sa obrancom. V gólových dostihoch si v Nižnekamsku pripísal bod za asistenciu v 42. min pri góle Bumagina v presilovke na 3:3 aj domáci obranca Tomáš Starosta, no z víťazstva sa napokon tešili hostia z Petrohradu 6:5. Rovnako dopadol aj ďalší slovenský bek Martin Štrbák, po ktorého prihrávke v početnej výhode otváral v 16. min skóre stretnutia domáci Kanaďan Ellison, no MVD napokon podľahlo po predĺžení hosťujúcemu Čechovu 2:3.

Na ľade v Togliatti sa predstavila v pondelňajšom zápase domácej Lady s Čerepovcom trojica slovenských hokejistov. Z víťazstva sa tešili v dresoch hosťujúceho Severstaľu gólman Rastislav Staňa a útočník Ladislav Nagy, ktorý však rovnako ako Roman Kukumberg v tíme domácej Lady vyšiel bodovo naprázdno. Na rozdielu od Staňu sa v súboji o tretiu slovenskú brankársku miestenku na ZOH vo Vancouveri nedarilo brankárovi Mytišči Jánovi Lašákovi, ktorý sa už v 27. min porúčal z bránky po štvrtom góle domácej Kazane do svojej siete, ani jeho náhradník Alexej Jegorov však nezabránil prehre 2:6.

Výsledky pondelňajších stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):
Amur Chabarovsk - Barys Astana 5:3 (2:1, 2:1, 1:1) - Jozef Stümpel (Barys) 1+0
Metallurg Novokuzneck - Avangard Omsk 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Sibir Novosibirsk - Salavat Julajev Ufa 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Lada Togliatti - Severstaľ Čerepovec 1:4 (1:1, 0:2, 0:1) - Rastislav Staňa (Čerepovec) odchytal celý zápas
Neftechimik Nižnekamsk - SKA Petrohrad 5:6 (1:1, 1:2, 3:3) - Tomáš Starosta (Nižnekamsk) 0+1
Lokomotiv Jaroslavľ - CSKA Moskva 1:6 (1:3, 0:1, 0:2)
AK Bars Kazaň - Atlant Mytišči 6:2 (3:1, 2:0, 1:1) - Ján Lašák (Mytišči) chytal do 27. min a inkasoval 4 góly
Dinamo Moskva - Avtomobilist Jekaterinburg 2:5 (2:2, 0:2, 0:1)
HK MVD - Viťaz Čechov 2:3 po predĺžení (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1) - Martin Štrbák (MVD) 0+1
Spartak Moskva - Torpedo Nižnij Novgorod 4:3 po predĺžení (2:1, 1:1, 0:1 - 1:0)
Dinamo Minsk - Traktor Čeľabinsk 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Dinamo Riga - Metallurg Magnitogorsk 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)