Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

17. februára 2009

Juh Austrálie stále horí, časti severne od Sydney sú zaplavenéZatiaľ čo suchom postihnutý juh Austrálie stále sužujú požiare, časti severne od Sydney zasiahli po prudkých dažďoch povodne. Na severozápade štátu Nový južný Wales vyhlásili v utorok stav ...Zdieľať
SYDNEY 17. februára (WEBNOVINY) - Zatiaľ čo suchom postihnutý juh Austrálie stále sužujú požiare, časti severne od Sydney zasiahli po prudkých dažďoch povodne. Na severozápade štátu Nový južný Wales vyhlásili v utorok stav núdze. Na severe štátu odrezala voda od sveta asi 5000 ľudí. Rozvodnenie rieky Bellinger viedlo k evakuácii mesta Bellingen s populáciou 3000 ľudí. Vláda vyslala na pomoc vrtuľníky a motorové člny, ktoré pomáhajú evakuovať postihnutých. Štát Queensland, postihnutý najhoršími povodňami za posledných 30 rokov, je zaplavený na 62 percent už týždne. Sedem ľudí tu zahynulo a stovky prišli o domovy.


V štáte Viktória na juhu kontinentu stále horí niekoľko požiarov, ktoré si vyžiadali už 200 obetí na životoch. Od 7. februára hasiči bojovali s vyše 400 požiarmi, z ktorých viaceré boli založené úmyselne. Oheň zničil vyše 1800 domov a 1500 štvorcových kilometrov lesa a polí.
SITA/AFP

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mesto zavádza v prípade Belopotockého, tvrdia aktivisti
<< predchádzajúci článok
Čakacie doby na vleky sú minimálne