Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. júla 2007

Kabinet schválil programy spolupráce s Poľskom a MaďarskomOperačné programy cezhraničnej spolupráce Slovenska s Poľskom a Maďarskom na roky 2007 až 2013 si vyžadujú na spolufinancovanie zo štátneho rozpočtu SR približne rovnaké náklady po 8,41 mil. eur. ...Zdieľať

BRATISLAVA 4. júla (WEBNOVINY) - Operačné programy cezhraničnej spolupráce Slovenska s Poľskom a Maďarskom na roky 2007 až 2013 si vyžadujú na spolufinancovanie zo štátneho rozpočtu SR približne rovnaké náklady po 8,41 mil. eur. Slovenská alokácia oboch programov cezhraničnej spolupráce predstavuje zhodne 71,5 mil. eur zo zdrojov Európskeho fondu regionálneho rozvoja (ERDF). Vyplýva to z návrhu oboch operačných programov, ktorý vláda schválila na stredajšom zasadnutí. Materiál predložil minister výstavby a regionálneho rozvoja SR Marian Janušek.

Efektívne a účinné využitie týchto prostriedkov by malo podľa návrhu zabezpečiť samosprávnym krajom v SR, z ktorých päť hraničí s Maďarskom a dva s Poľskom, lepší životný štandard a tiež skvalitniť infraštruktúru životného prostredia v prihraničnom území. Realizácia oboch operačných programov by mala mať zároveň priaznivý vplyv na vývoj zamestnanosti, vzdelania a podnikateľského prostredia. Poľsko a Maďarsko vystupujú v programoch ako riadiace orgány.

Dokumenty boli vypracované v úzkej spolupráci s maďarskou a poľskou stranou a po vzájomnej dohode ich majú oficiálne zaslať na schválenie do Európskej komisie. Po ich schválení budú predstavovať základný rámec pre čerpanie prostriedkov z ERDF. Pri vypracovaní programov boli využité aj skúseností získané pri príprave a implementácii programov cezhraničnej spolupráce INTERREG III A v programovom období 2004 až 2006.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
MF odňalo stávkovej spoločnosti Formula - tip licenciu
<< predchádzajúci článok
Bez pitnej vody zostalo v Číne 200-tisíc ľudí