Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. októbra 2019

Kampaň pred komunálnymi voľbami v Maďarsku je podľa analytika ostráPredvolebná kampaň pred nedeľňajšími komunálnymi voľbami v Maďarsku nebola nikdy taká ostrá ako teraz. Pre TASR to v stredu v Budapešti povedal analytik inštitútu ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Budapešť 9. októbra (TASR) – Predvolebná kampaň pred nedeľňajšími komunálnymi voľbami v Maďarsku nebola nikdy taká ostrá ako teraz. Pre TASR to v stredu v Budapešti povedal analytik inštitútu Political Capital Róbert László.


Dôvodom situácie je podľa neho skutočnosť, že opozičné strany spolupracujú účinnejšie a vládna strana Fidesz si uvedomuje, že jej doterajšia podpora zo strany voličov nemusí stačiť k úspechu v týchto voľbách.

"Kampaň je podstatne silnejšia, obsahuje oveľa viac negatívnych prvkov než pred piatimi rokmi, a objavili sa v nej aj doposiaľ nevídané prvky, akými sú zverejnené kompromitujúce videá so sexuálnym obsahom. Také niečo sa v Maďarsku ešte nestalo," povedal expert a pripomenul prípad anonymne zverejnených fotografií a videozáznamov primátora Győru Zsolta Borkaiho z orgií na jachte v Chorvátsku.

Voľby primátorov, starostov, poslancov miestnych, župných a národnostných samospráv sa budú konať v nedeľu 13. októbra.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Turecký vpád na sever Sýrie je podľa Trumpa zlý nápad
<< predchádzajúci článok
Onkochirurg Ivan Turčan sa stal top lekárom vo svojom odbore

Kampaň pred komunálnymi voľbami v Maďarsku je podľa analytika ostrá - diskusné fórum čitateľov