24hod.sk    MS v hokeji 2012

09. mája 2012

Kanada zdolala Švajčiarsko len tesne 3:2

Hráči Kanady zvíťazili v stredajšom večernom dueli v helsinskej H-skupine na majstrovstvách sveta v hokeji nad Švajčiarmi 3:2. Vyrovnaný duel lepšie začali Švajčiari, ktorý po prvom dejstve viedli ...

kanada svajciarsko HELSINKI 9. mája (WEBNOVINY) - Hráči Kanady zvíťazili v stredajšom večernom dueli v helsinskej H-skupine na majstrovstvách sveta v hokeji nad Švajčiarmi 3:2. Vyrovnaný duel lepšie začali Švajčiari, ktorý po prvom dejstve viedli zásluhou gólu Damiena Brunnera.

Kanaďania vyrovnali okamžite po prvej prestávke zásluhou Johna Tavaresa, po ktorého prihrávke dostal "javorové listy" do vedenia 2:1 na začiatku tretej tretiny Jordan Eberle.

Švajčiar Goran Bezina opäť zdramatizoval stretnutie presilovkovou strelou v 44. min, po brejku však rozhodol v 49. min kapitán Kanady Ryan Getzlaf.

Výsledok - H-skupina:

Kanada - Švajčiarsko 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Góly: 21. Tavares (Eberle, Skinner), 41. Eberle (Tavares), 49. Getzlaf (C. Ward) - 2. Brunner (Bezina, Romy), 44. Bezina (Romy, Brunner)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fraňo (ČR), Levonen (Fín.) - Blümel (ČR), Puolakka (Fín.)