Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. júna 2011

Kaštieľ Budmerice prenajme OZ Dilema, literáti neuspeliMinisterstvo kultúry našlo nájomcu kaštieľa Budmerice. Kaštieľ, ktorý vyše polstoročie využívali umelci a koncom mája v ňom vypršala nájomná zmluva Literárnemu ...Zdieľať
budmerice .Foto: http://sk.wikipedia.orgBRATISLAVA 20. júna (WEBNOVINY) - Ministerstvo kultúry našlo nájomcu kaštieľa Budmerice. Kaštieľ, ktorý vyše polstoročie využívali umelci a koncom mája v ňom vypršala nájomná zmluva Literárnemu fondu, prenajme Centrálna servisná organizácia Ministerstva kultúry (MK) SR občianskemu združeniu Dilema reprezentovanému Milanom Resutíkom.


Podľa rezortu kultúry tak, "kaštieľ v Budmericiach bude naďalej slúžiť umelcom", agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa MK SR Eva Chudinová.

V poradí druhé osobitné ponukové konanie na prenájom kaštieľa v Budmericiach vyhodnotila Centrálna servisná organizácia MK SR dnes. Do osobitného ponukového konania sa zapojili dvaja záujemcovia, z ktorých jeden - občianske združenie Dilema, reprezentované Milanom Resutíkom - splnilo zákonom stanovené podmienky. Druhý záujemca Literárny fond opätovne podmienky nesplnil, informovala Chudinová.

"Občianske združenie Dilema ponúklo nájom za štvorcový meter stavby 18,50 eura na rok a za štvorcový meter pozemku 0,13 eura za rok. V celkovej sume ponuka ročne predstavuje 87 712,95 eura, pričom minimálne nájomné stanovené zo zákona na základe znaleckého posudku bolo ročne 86 744,24 eura," uviedla ďalej v tlačovej správe hovorkyňa MK SR.

"Minister kultúry Daniel Krajcer má záujem, aby kaštieľ využívala čo najširšia umelecká obec a preto si dnes pozval predstaviteľov oboch subjektov - OZ Dilema a Literárneho fondu a navrhol im spoluprácu tak, aby kaštieľ slúžil na tvorivé pobyty aj pre umelcov, ktorých reprezentuje Literárny fond. Obe strany prezentovali ochotu rokovať o takejto spolupráci."

Ako sa dodáva v tlačovej správe, ministerstvo kultúry podpíše zmluvu s novým nájomcom pravdepodobne k 1. augustu tohto roka. Ministerstvo zároveň chce, aby park pri kaštieli v súlade s dodržiavaním verejného poriadku slúžil celoročne aj verejnosti.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ochrankár, ktorý nabúral Mihálovo auto, sa zastrelil
<< predchádzajúci článok
Moskva láme tabu, otvorili Disneyland pre dospelých

Kaštieľ Budmerice prenajme OZ Dilema, literáti neuspeli - diskusné fórum čitateľov