Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra    Knižné novinky

17. augusta 2022

Každá lož raz vyjde na povrch. Triler Keď sa nájdeDesivý psychotriler, ktorý zhltnete za pár hodín a uvedomíte si, že každé klamstvo raz vyjde na povrch.Zdieľať
Každá lož raz vyjde na povrch. Triler Keď sa nájde

Výborne napísané, miestami smutne, temné a s veľmi prekvapivým rozuzlením. Keď sa nájde od Lie Middleton.

Naomi vždy túžila po rodine, ale pre ťažké popôrodné depresie prišla o všetko. Manžel Aiden od nej odišiel a vzal so sebou aj dcérku Freyu. Naomi ostala len farma po rodičoch a lieky na spanie, od ktorých sa stala závislou. Po troch rokoch dostáva druhú šancu a Freya u nej môže stráviť celú noc. Všetko sa vyvíja dobre až do nasledujúceho rána, keď nájde Freyu pod schodiskom mŕtvu.

Naomi sa v panike premietnu pred očami všetky možné scenáre. Zúfalá zavolá Aidenovi, namiesto pravdy však tvrdí, že ich dcéra zmizla. Než si stihne uvedomiť následky, podobne vypovedá aj na polícii. Čoraz viac sa zamotáva do vlastných lží a pochybností. Čo sa v tú noc naozaj stalo? Mohla nejako zapríčiniť dcérinu smrť alebo je pravda desivejšia než jej klamstvo?
Jedno je isté. Každá lož raz vyjde na povrch.

Pozrite si video Lie Middleton pre slovenských čitateľov:

 

  

Keď sa nájde z vydavateľstva Ikar je vynikajúco napísaný, presvedčivý triler o manželstve, materstve, plný emócií a zvratov. Je to síce debut, ale o tom musíme pochybovať – je to kvalitné, premyslené, dobre vygradované napätie, logicky vystavaná zápletka a akurátny záver... Autorka Lia Middleton má jednoducho talent a už teraz sa tešíme na ďalšiu jej knihu.

Lia má určite zmysel pre vystihnutie detailov, dáva ich do súvislostí, perfektne vykreslila rodičovskú lásku a klamstvá, ktoré môžu mať hrozivé následky.

Výborne stupňuje napätie, dramatickosť, postavy sú ako z mäsa a kostí, a v čom treba autorku pochváliť – to je neuveriteľne silný pohľad o utrápenej mysle Naomi. Ako ju zožierajú obavy a pochybnosti. Ako si prispôsobuje videnie sveta. A hoci je sebecká, nerozvážna, budete jej fandiť, budete spolu s ňou prežívať ten smútok a na konci...no, neprezrádzajme.
Rozhodne odporúčame temný triler Keď sa nájde od Lie Middleton.

Milan Buno, knižný publicista

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Video: Dokument o Martinovi Škrtelovi príde do kín v roku 2023
<< predchádzajúci článok
Video: Lukáš Adamec zverejnil lyrics video k piesni Lietaj, ktoré evokuje pokoj, pokoru, či zmierenie