Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. decembra 2011

Kim Čong-il je spolu s Hitlerom a Stalinom v pekleAmerický senátor John McCain vyjadril uspokojenie nad tým, že Kim Čong-il je už "v pekle" a vyzval na mierové ukončenie vlády jeho rodiny v Severnej Kórei. Republikánsky ...Zdieľať
kim cong il WASHINGTON 20. decembra (WEBNOVINY) - Americký senátor John McCain vyjadril uspokojenie nad tým, že Kim Čong-il je už "v pekle" a vyzval na mierové ukončenie vlády jeho rodiny v Severnej Kórei.


Republikánsky kandidát na prezidenta v roku 2008 uviedol, že Kim vystavil Severokórejčanov "strašnej chudobe a krutému útlaku pod jedným z najtotalistickejších režimov, aký svet kedy poznal". Svet sa po jeho odchode stal lepším miestom, povedal McCain.

"Môžem len vyjadriť uspokojenie nad tým, že drahý vodca sa zišiel s takými ako Kaddáfí, bin Ládin, Hitler a Stalin v horúcom kúte pekla," uviedol McCain bez obalu v stanovisku.

Zároveň nazval Kimovu smrť "historickou príležitosťou" na ukončenie severokórejského režimu, zjednotenie Kórejského polostrova a slobodu pre všetkých Kórejčanov.

Oproti slovám McCaina, ktorý bol mučený ako väzeň počas vietnamskej vojny, sú vyjadrenia amerického prezidenta Baracka Obamu opatrnejšie. Vyzýva v nich len na "mierový a stabilný prechod" v čase, keď komunistický režim plánuje vymenovať najmladšieho vodcovho syna Kima Čong-una za nového lídra.

Šesťdesiatdeväťročný Kim Čong-il zomrel v sobotu na infarkt vo svojom vlaku neďaleko metropoly Pchjongjang.

Obrazom: Zomrel diktátor Kim Čong-ilObrazom: Reakcie na smrť diktátora Kim Čong-ila

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Národná diaľničná chce zmodernizovať odpočívadlo Červeník
<< predchádzajúci článok
Dcérska firma Penty vydá dlhopisy za 250 mil. CZK

Kim Čong-il je spolu s Hitlerom a Stalinom v pekle - diskusné fórum čitateľov

Stretnutie20.12. 11:38:27
aj s Havlom20.12. 15:32:53