Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

21. mája 2012

Klienti Wüstenrot stavebnej sporiteľne majú v roku 2012 vyššie ambícieChcú si viac nasporiť, aj úvery na financovanie bývania čerpať vo vyšších sumáchZdieľať
Wüstenrot  V období január – marec 2012 zaznamenala Wüstenrot stavebná sporiteľňa medziročný nárast cieľových súm, ako v oblasti sporenia, tak aj pri nových medziúverových a úverových zmluvách.
 
Dokazujú to obchodné výsledky tohto roka, keď si klienti za prvé tri mesiace uzavreli vo WSS zmluvy o stavebnom sporení v celkovej výške cieľových súm 36,6 mil. eur, čo je medziročne nárast až o 22%. Pritom počet nových obchodov (6.490) bol na úrovni 90% prvého štvrťroka minulého roka. Znamená to, že klienti si v tomto roku uzavreli stavebné sporenie v priemere na sumu 5.600 eur, čo je v medziročnom porovnaní suma vyššia až o 1.500 eur / zmluvu, v percentuálnom vyjadrení ide o nárast 37%. Je to signál, že noví klienti majú záujem viac nasporiť.
 
Vklady klientov na všetkých sporivých zmluvách WSS uskutočnené za tri mesiace 2012 dosiahli 25,7 mil. eur.
 
V uvedenom období poskytla WSS medziúvery a stavebné úvery v celkovej cieľovej sume 10,2 mil. eur. Podobne ako pri sporení, aj u medzúverov a stavebných úverov prvého štvrťroka 2012 vzrástla celková výška cieľovej sumy, medziročne o 12%. V prepočte na jednu zmluvu žiadal klient WSS v tomto roku o medzi-/úver (spolu) v sume vyššej o 23% než pred rokom. Priemerná cieľová suma stavebného úveru poskytnutého v tomto roku predstavuje 13 tis. eur, priemerný medziúver má výšku 25,5 tis. eur.
 
Celkovo vyplatila Wüstenrot stavebná sporiteľňa svojim klientom za január – marec 2012 už 23,5 mil. eur (medziročne je to viac o 19,7%).

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Výkupná cena elektriny z bioplynu klesne
<< predchádzajúci článok
J&T REAL ESTATE členom Slovenskej rady pre zelené budovy

Klienti Wüstenrot stavebnej sporiteľne majú v roku 2012 vyššie ambície - diskusné fórum čitateľov