06. mája 2019

Kližan nepostúpil do druhého kola turnaja v Madride

Martin Kližan, archívna snímka.

Martin Kližan, archívna snímka. Foto: TASR Dano Veselský
Madrid 6. mája (TASR) - Slovenský tenista Martin Kližan sa neprebojoval do 2. kola dvojhry na turnaji ATP Masters 1000 v Madride. Kvalifikant v pondelňajšom napínavom zápase poriadne potrápil deviateho nasadeného Marina Čiliča z Chorvátska, no nakoniec mu podľahol 4:6, 6:2 a 6:7 (0).

Úvodný set bol vyrovnaný do siedmeho gemu, keď Čilič zobral Kližanovi servis a dopodával do víťazného konca. V druhom sete stratil Slovák hneď úvodné podanie, no následne zobral Chorvátovi až tri a vyhral 6:2. V treťom dejstve mal Kližan za stavu 6:5 až štyri mečbaly, no ani jeden nepremenil a nakoniec prehral s víťazom US Open z roku 2014 v tajbrejku jasne 0:7.

Duel sledoval z tribúny aj chorvátsky futbalový reprezentant a hráč Realu Madrid Luka Modrič.