09. augusta 2009

Kližan v Stupave získal svoj prvý seniorský titul

Slovenský tenista Martin Kližan získal prvý titul vo svojej seniorskej kariére. Šampión zo súťaže chlapcov z parížskeho grandslamového antukového Roland Garros 2006 zvíťazil v nedeľňajšom finále ...

STUPAVA 9. augusta (WEBNOVINY) - Slovenský tenista Martin Kližan získal prvý titul vo svojej seniorskej kariére. Šampión zo súťaže chlapcov z parížskeho grandslamového antukového Roland Garros 2006 zvíťazil v nedeľňajšom finále dvojhry na turnaji ITF Futures Miroplast Open 2009 v Stupave (dotácia 10 000 USD, antuka vonku) nad Čechom Jiřím Školoudíkom 6:3, 6:4.

Koučom Ladislavom Simonom od jeho jarného pracovného rozchodu s Magdalénou Rybárikovou vedený 20-ročný Bratislavčan Kližan tento rok na rovnakej úrovni dvakrát neuspel vo finále v marci v Kazachstane (Astana, Almaty) a celkovo potreboval 5 pokusov v rozhodujúcom dueli.
Ľavou rukou hrajúci niekdajší daviscupový reprezentant Kližan sa stal v tejto sezóne deviatym Slovákom s trofejou na podujatí z kalendára Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF). Okrem neho sa to podarilo Lukášovi Lackovi (4 primáty), Kamilovi Čapkovičovi, Pavlovi Červenákovi, Ivovi Klecovi (po 2 úspechy), Matejovi Bockovi, Andrejovi Martinovi, Miloslavovi Mečířovi ml. a Markovi Semjanovi.

Kližan sa v júli v chorvátskom Umagu zásluhou prieniku z kvalifikácie premiérovo po dvoch rokoch objavil v hlavnej súťaži na základnej úrovni ATP. Momentálne figuruje na 328. mieste vo svetovom rebríčku.