Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

19. februára 2021

Klubtúra predstaví klubové scény z celého SlovenskaOkrem hudobných vystúpení sa diváci môžu tešiť tiež na diskusné bloky.Zdieľať
Klubtúra predstaví klubové scény z celého Slovenska

Na televízne obrazovky prichádza Klubtúra. Projekt vznikol v rámci pomoci umelcom minulý rok v RTVS s podporou Ministerstva kultúry SR. Predstaví lokálne klubové scény z celého Slovenska v spojení s 20 koncertmi a diskusiou s hosťami pracujúcimi na rôznych pozíciách v oblasti kultúry. Prvý koncert z bratislavského klubu Fuga, v ktorom vystúpia Andrej Šeban, kapela Haďáci a dídžejka B-Complex, odvysiela Dvojka v utorok 23. februára o 23.10 h. TASR o tom informoval PR manažér RTVS Filip Púchovský.

"Koronakríza v najväčšej miere zasiahla práve živú kultúru. Mnohí umelci a ľudia pracujúci v zákulisí, ktorí vykonávajú takzvanú 'neviditeľnú činnosť', dlhodobo nemôžu realizovať svoje projekty a byť v priamom kontakte so svojimi divákmi. Vnímam ako dôležité a nevyhnutné realizovať aj alternatíve formy podpory kultúry," uviedla ministerka kultúry SR Natália Milanová.

Vďaka spoločnému projektu rezortu kultúry a verejnoprávnej televízie sa počas uplynulých mesiacov zrealizovali koncerty hudobných skupín a formácií, ktoré reprezentujú danú oblasť so svojou charakteristikou a špecifickosťou pre príslušný región v najvýznamnejších komunitných hudobných kluboch. "Ministerstvo kultúry SR vyhradilo finančné prostriedky a RTVS priestor vo vysielaní, ako aj vecné plnenie a ľudské kapacity. Naším cieľom bolo vytvoriť priestor na prezentáciu klubov a lokálnych umelcov, predstaviť verejnosti pozadie ich fungovania v tomto náročnom čase, ale aj v období mimo pandémie," priblížil televízny programový riaditeľ RTVS Anton Šulík projekt, ktorého konečným výsledkom je 20-dielna relácia približujúca pozadie fungovania nezávislej hudobnej scény na Slovensku. Na jej realizovanie vyčlenil rezort kultúry 150.000 eur, tie využili na kompletnú produkciu 20 koncertov a ich televízny záznam.

Dramaturgiu programu zabezpečujú profesionálne umelecké autority Michal Kaščák a Martin Valihora. Projekt bol aj pre nich novou skúsenosťou, keďže sa stali hosťami na domovských scénach regionálnych umelcov a zároveň budú divákov sprevádzať jednotlivými epizódami programu, ktorého režisérom je Braňo Gotthardt. Okrem hudobných vystúpení sa diváci môžu tešiť tiež na diskusné bloky, v ktorých moderátorská dvojica predstaví účinkujúce hudobné zoskupenia, ale aj hostí, ktorí pôsobia na rôznych pozíciách v rámci kultúrnej sféry.

 


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Návrhy laureátov na cenu ministerky kultúry je stále možné predkladať
<< predchádzajúci článok
Dve ženy na Floride sa preobliekli za dôchodkyne, aby dostali vakcínu

Klubtúra predstaví klubové scény z celého Slovenska - diskusné fórum čitateľov