Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

21. júla 2007

Koľko členov predsedníctva SAK bolo v ŠtB sa ešte nevie



Koľkí členovia predsedníctva Slovenskej advokátskej komory (SAK) aj ich náhradníci figurujú v zoznamoch bývalej komunistickej tajnej štátnej bezpečnosti ŠtB nie je ešte známe. Prostredníctvom ...



Zdieľať

BRATISLAVA 21. júla (WEBNOVINY) - Koľkí členovia predsedníctva Slovenskej advokátskej komory (SAK) aj ich náhradníci figurujú v zoznamoch bývalej komunistickej tajnej štátnej bezpečnosti ŠtB nie je ešte známe. Prostredníctvom kancelárie komory mali do 6. júla požiadať o sprístupnenie dokumentov Ústavu pamäti národa sami na seba. "Nemáme ešte výsledky, lebo niektorí členovia si žiadosť na ÚPN podali osobne, a iní prostredníctvom SAK," uviedla pre agentúru SITA riaditeľka Informačného odboru SAK Naďa Ondrišová.

Členovia predsedníctva SAK, spolu so svojimi náhradníkmi, sa k tomuto kroku rozhodli 28. júna potom, ako advokát Ondrej Mularčík odstúpil dobrovoľne z pozície predsedu a vzdal sa aj funkcie v predsedníctve SAK. Práve Mularčík odstúpil preto, lebo sa advokátska verejnosť dozvedela o jeho záznamoch vo zväzkoch ŠtB. Predsedníctvo komory koncom júna dočasne poverilo zastupovaním prvého podpredsedu Jozefa Oleja a v predsedníctve sa stal novým členom Ľubomír Hrežďovič.

Získanými informáciami z dokumentov ÚPN sa bude podľa Ondrišovaj zaoberať predsedníctvo SAK na svojom stretnutí 28. augusta, kedy sa bude rozhodovať o voľbe nového predsedu. Toho by mali členovia predsedníctva zvoliť spomedzi seba.


   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Taliban oznámil zabitie jedného nemeckého rukojemníka
<< predchádzajúci článok
Košickí hasiči našli mŕtvolu starenky