Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

21. júla 2007

Zadržali chlapca, ktorý na žilinskej stanici nahlásil bombuŽilinskej polícii sa podarilo odhaliť páchateľa, ktorý vo štvrtok niekoľko krát nahlásil na policajnú linku 158, že na železničnej stanici v Žilina je bomba. V spolupráci s ...Zdieľať

BRATISLAVA/ ŽILINA 21. júla (WEBNOVINY) - Žilinskej polícii sa podarilo odhaliť páchateľa, ktorý vo štvrtok niekoľko krát nahlásil na policajnú linku 158, že na železničnej stanici v Žilina je bomba. V spolupráci s príslušníkmi Železničnej polície žilinskí policajti zistili, že anonymným volajúcim mužom bol len 14-ročný žiak špeciálnej základnej školy zo Žiliny. Ako ďalej agentúru SITA informovala žilinská krajská policajná hovorkyňa Jana Balogová, telefón, z ktorého volal ukradol. Vyšetrovateľ mladistvého páchateľa obvinil zo zločinu vydierania a prečinu šírenia poplašnej správy.

Za činy, ktoré spáchal zákon stanovuje trest odňatia slobody až na šesť rokov. U mladistvých obvinených sa však trestná sadzba znižuje na polovicu, dodala Balogová.

Ako informoval hovorca Železničnej polície (ŽP) Jozef Búranský, vo štvrtok popoludní oznámil mužský hlas na číslo 158, že v podchode železničnej stanice Žilina je bomba. Polícia o 14:00 evakuovala železničnú stanicu v Žiline aj podchod, zastavili aj prívod vody a elektrickej energie. Krátko na to, o 14:30, telefonicky opätovne oznámil na linku 158, že nástražný výbušný systém sa taktiež nachádza vo vestibule železničnej stanice Žilina ako aj na nástupištiach. Následne preto zastavili aj železničnú dopravu a zamedzili vstup na nástupištia. O 14:47 anonym znovu oznámil na číslo 158, že o 15:00 nástražný výbušný systém vybuchne. Pyrotechnik železničnej polície zo Žiliny so služobným psom vycvičeným na vyhľadávanie výbušnín preto urobil pyrotechnickú prehliadku. Bombu však nenašli. Železničnú dopravu obnovili o 15:20. Dovtedy meškali tri rýchliky a deväť osobných vlakov, dodal Búranský.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Berlín nevie potvrdiť zabitie nemeckých rukojemníkov
<< predchádzajúci článok
Hnutie Taliban zabilo aj druhého nemeckého rukojemníka