Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

27. novembra 2020

Koncern Walt Disney ohlásil prepúšťanie, o prácu príde ďalších štyritisíc zamestnancovAmerický mediálny koncern Walt Disney Co. ohlásil plány na prepustenie ďalších 4-tisíc zamestnancov svojej divízie zábavných parkov v ...Zdieľať
virus_outbreak_theme_parks_03499 59fd882a0b624838b65a7b4e479e3c7b min 676x451 27.11.2020 (Webnoviny.sk) - Americký mediálny koncern Walt Disney Co. ohlásil plány na prepustenie ďalších 4-tisíc zamestnancov svojej divízie zábavných parkov v Kalifornii a na Floride v dôsledku vplyvu pandémie ochorenia COVID-19.


Firma bude hromadne prepúšťať


Firma to uviedla v dokumente pre americkú Komisiu pre cenné papiere a burzy (SEC), v ktorom konštatovala, že v prvej polovici svojho účtovného roku 2021, ktorý sa začal minulý mesiac, prepustí 32-tisíc pracovníkov.

Koncom septembra koncern informoval, že v zábavných parkoch plánuje zrušenie 28-tisíc pracovných miest.

Jeden park sa otvoril len v lete, druhý vôbec


V dokumente, ktorý komisii predložila v predvečer Dňa vďakyvzdania, spoločnosť Disney uviedla, že zároveň 37-tisíc pracovníkov, ktorých sa nechystá prepustiť, posiela pre pandémiu na nútenú dovolenku.

Konglomerát Disney zatvoril svoje zábavné parky v marci, keď sa v USA začal šíriť koronavírus. Park na Floride počas leta znova otvorili, ale park v Kalifornii je stále zatvorený.


Zdroj: Webnoviny.sk - Koncern Walt Disney ohlásil prepúšťanie, o prácu príde ďalších štyritisíc zamestnancov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Lukašenko tvrdí, že po prijatí novej ústavy nebude prezidentom. Opozícia však hovorí o zdržiavaní
<< predchádzajúci článok
Pri ceste do Turecka vám negatívny test na COVID-19 netreba, v krajine však platí niekoľko opatrení

Koncern Walt Disney ohlásil prepúšťanie, o prácu príde ďalších štyritisíc zamestnancov - diskusné fórum čitateľov