Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

02. mája 2020

Konšpirátor šíril na Facebooku dezinformácie o 5G sieti a Covid-19, sociálna sieť mu stránku zrušilaSociálna sieť Facebook odstránila oficiálnu stránku konšpirátora Davida Ickea. Dôvodom bolo publikovanie "dezinformácií o zdraví, ktoré by mohli spôsobiť fyzickú ...Zdieľať
facebook 676x499 2.5.2020  - Sociálna sieť Facebook odstránila oficiálnu stránku konšpirátora Davida Ickea. Dôvodom bolo publikovanie "dezinformácií o zdraví, ktoré by mohli spôsobiť fyzickú ujmu".


Informuje o tom spravodajský portál BBC, podľa ktorého Icke šíril viacero nepravdivých informácií o koronavíruse, vrátane konšpiračnej teórie o súvislosti medzi mobilnou 5G sieťou a šírením vírusu. V jednom videu zas zo šírenia vírusu obvinili židovskú organizáciu.

Facebook vysvetlil dôvod zrušenia stránky


Po zrušení stránky sa na Ickeovom účte na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter objavilo tvrdenie: "Fašistický Facebook zmazal Davida Ickea - elity sú VYDESENÉ."

Facebook v stanovisku vysvetlil, že stránku zrušili za "opakované porušovanie" ich predpisov o "škodlivých dezinformáciách".

Otvorený list technologickým spoločnostiam


Centrum pre boj proti digitálnej nenávisti (CCDH) v piatok zverejnilo otvorený list, v ktorom žiadalo technologické spoločnosti, aby zrušili Ickeove kontá na svojich platformách. V liste konštatovali, že Amazon, Facebook, Twitter a YouTube šíria "Ickeov rasizmus a dezinformácie o COVID-19" medzi milióny ľudí.

Jeho videá "s nepravdivými a konšpiračnými tvrdeniami" o ochorení majú podľa CCDH viac ako 30 miliónov pozretí.

Otvorený list zverejnili až po tom, ako Facebook zrušil Ickeovu stránku, uvádza BBC.


Zdroj: Webnoviny.sk - Konšpirátor šíril na Facebooku dezinformácie o 5G sieti a Covid-19, sociálna sieť mu stránku zrušila © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Kremnických vrchoch zrejme objavili jednu z najhlbších nekrasových jaskýň na Slovensku
<< predchádzajúci článok
Princezná Charlotte oslávila päť rokov, počas narodenín rozdávala potravinové balíčky potrebným

Konšpirátor šíril na Facebooku dezinformácie o 5G sieti a Covid-19, sociálna sieť mu stránku zrušila - diskusné fórum čitateľov