Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - SprávyPridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Zo zahraničia

12. októbra 2017

Kontroly na hraniciach opätovne predlžuje aj DánskoDánsko ohlásilo dnes predĺženie kontrol na svojej hranici s Nemeckom o ďalší polrok, čo zdôvodňuje vážnym ohrozením terorizmom. Kontroly na hraničných priechodoch, zavedené ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/AP
Kodaň 12. októbra (TASR) - Dánsko ohlásilo dnes predĺženie kontrol na svojej hranici s Nemeckom o ďalší polrok, čo zdôvodňuje vážnym ohrozením terorizmom. Kontroly na hraničných priechodoch, zavedené v januári 2016 pre zvyšujúci sa nápor migrantov, mali po predošlom predĺžení trvať do 12. novembra.


Dánska vláda oznámila Európskej komisii, že uvedené mimoriadne opatrenie na základe Schengenskej dohody bude využívané až do 12. mája 2018, informovala agentúra DPA s odvolaním sa na správu dánskej tlačovej služby Ritzau.

Dánske bezpečnostné zložky náhodne kontrolujú vlaky, autobusy či autá na pozemnej hranici s Nemeckom, ako aj v trajektových prístaviskách Gedser a Rödby. Na pozemnej hranici začali byť medzičasom nasadzovaní aj príslušníci armády.

Polročné predĺženie kontrol na vnútroschengenských hraniciach oznámilo dnes taktiež Nemecko, kde sa mala platnosť tohto opatrenia skončiť o deň skôr ako v Dánsku. Európska komisia pritom vyzvala krajiny schengenskej zóny voľného pohybu, aby kontroly na vnútorných hraniciach zrušili do konca tohto roka.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Rakúsku zadržali muža, ktorý predal drogy za asi 125.000 eur
<< predchádzajúci článok
Na tieto dva výrobky si dajte pozor

Kontroly na hraniciach opätovne predlžuje aj Dánsko - diskusné fórum čitateľov