Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. januára 2022

Korčok: Nadštandardné vzťahy s Českom je dôležité využívať v prospech regiónu i Európskej únieMinister zahraničných vecí Ivan Korčok (nom. SaS) a šéfka dolnej komory českého parlamentu Markéta Pekarová Adamová, ktorá je na oficiálnej návšteve Slovenska, sa zhodli, že nadštandardné vzťahy medzi ...Zdieľať
bp_0695 1 676x451 17.1.2022 (Webnoviny.sk) - Minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nom. SaS) a šéfka dolnej komory českého parlamentu Markéta Pekarová Adamová, ktorá je na oficiálnej návšteve Slovenska, sa zhodli, že nadštandardné vzťahy medzi oboma republikami je dôležité využívať v prospech regiónu strednej Európy i celoeurópskeho priestoru.


Informoval o tom komunikačný odbor slovenského rezortu diplomacie.

„Za pozitívnu považujeme aj zhodu v mnohých zahraničnopolitických a hodnotových otázkach. Nadchádzajúce české predsedníctvo Rady EÚ a naše nadchádzajúce predsedníctvo vo Vyšehradskej štvorke chceme využiť v prospech našich občanov. V4 je vo svojej podstate pro-integračné regionálne zoskupenie a tak ho aj budeme viesť,“ uviedol minister Korčok.

Zároveň vyjadril plnú podporu blížiacemu sa českému predsedníctvu Rady EÚ. Obaja ocenili aj spoluprácu v trojstrannom Slavkovskom formáte, ktorá sa v ostatnom období aktívne rozvíjala aj na pôde parlamentov zúčastnených krajín.


Zdroj: Webnoviny.sk - Korčok: Nadštandardné vzťahy s Českom je dôležité využívať v prospech regiónu i Európskej únie © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pre hotely a reštaurácie sa zrušia kapacitné obmedzenia
<< predchádzajúci článok
Fico poukázal na článok denníka NY Times, vraj na rovinu hovorí o výcviku ukrajinských povstalcov na Slovensku