21. januára 2008

Košice si nedali vziať víťazstvo

HC Košice - SkiPark MHK Kežmarok 6:3 (4:1, 1:2, 1:0) Góly: 1. Rudolf Huna (Weissmann), 8. Špilár (M. Šterbák), 10. S. Gron (Javín, Šimurda), 16. S. Gron (Špelda, Šimurda), 39. M. Šterbák (Javín, Juraj Faith), 52. M. Šterbák ...

HC Košice - SkiPark MHK Kežmarok 6:3 (4:1, 1:2, 1:0) Góly: 1. Rudolf Huna (Weissmann), 8. Špilár (M. Šterbák), 10. S. Gron (Javín, Šimurda), 16. S. Gron (Špelda, Šimurda), 39. M. Šterbák (Javín, Juraj Faith), 52. M. Šterbák (Špilár, Juraj Faith) - 9. S. Pavličko (Fedor, Škovira), 35. Škovira (Hrubý, S. Pavličko), 40. M. Žemba (B. Ihnačák) Vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Gajan, Smrek, 4375 divákov Zostavy: Košice: Lipovský - I. Droppa, Jendek, M. Šterbák, Javín, Kledrowetz, Špelda - Weissmann, Kmiť, Rudolf Huna - Špilár, Juraj Faith, P. Bartoš - Šimurda, Pleva, S. Gron - Michel Miklík, Michal Lukáč, M. Bartánus Kežmarok: Klempa (10. Drvár) - Strapko, Gábriš, Hrubý, Čikovský (10. D. Brejčák), Sadiki, M. Žemba - Pavol Segľa, Šechný, Drotár - P. Gajdoš, M. Palovčík, B. Ihnačák - Škovira, S. Pavličko, Fedor - Čížek, V. Žemba, Schneider V dohrávanom stretnutí 45. kola extraligy strelili Košičania vedúci gól už v 27. sekunde po tom, ako sa Huna predral až pred kežmarskú bránku a bekhendom zakončil. V 7. min skúšal Klempovu pozornosť Gron. O minútu neskôr to už bolo 2:0, keď v presilovke z postu obrancu prekvapil kežmarského brankára Špilár. Hostia kontrovali v 9. min, po peknej kombinácii tretieho útoku znižoval Pavličko. Neistého Klempu vyhnal z bránky v 10. min Gron, ktorý zblízka dorážal Javínovu strelu. Striedajúci Drvár si v 14. min poradil so strelou Špeldu, potom aj so Šimurdovou, ale pri druhej košickej presilovke v 16. min bol bez hokejky a Gron bez problémov rozvlnil sieť - 4:1. Pred odchodom do kabín ešte Lipovský zlikvidoval nájazd Ihnačáka. Aj v druhej tretine sa hral len priemerný hokej. V 35. min si Škovira pekne spracoval Hrubého prihrávku a gólovú situáciu rutinérsky zakončil. Oceliari odpovedali v presilovke o dvoch hráčov piatym presným zásahom, keď Šterbák zakončoval bez prípravy. Kežmarok znížil na rozdiel dvoch gólov 22 sekúnd pred druhou prestávkou - Maroš Žemba tvrdou ranou prekonal Lipovského. V úvode tretieho dejstva mohli vedenie poistiť Huna či Weissmann, ale Drvára neprekonali. Podarilo sa to až v 52. min pri presilovke štyroch proti trom Šterbákovi, ktorý zblízka bekhendom upravil na konečných 6:3. Aspoň korigovať prehru mohol ešte Šechný, ale v 56. min ho Lipovský vychytal. SITA