Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. marca 2007

Krízový štáb rokuje, Kašický bol u príbuzných nezvestnýchVo Vojenskom opravárenskom podniku Nováky, kde došlo v piatok k explózii, opäť zasadá krízový štát. Rokovať začal po návrate ministra obrany Františka Kašického zo Zemianskych Kostolian, kde sa ...Zdieľať

BRATISLAVA 3. marca (WEBNOVINY) - Vo Vojenskom opravárenskom podniku Nováky, kde došlo v piatok k explózii, opäť zasadá krízový štát. Rokovať začal po návrate ministra obrany Františka Kašického zo Zemianskych Kostolian, kde sa stretol s 21 príbuznými šiestich nezvestných ľudí. Kašický si rozsah katastrofy prezrel aj s vrtuľníka. Oficiálne sú stále potvrdené dve obete tejto tragédie.

Hovorca rezortu obrany Vladimír Gemela v televízii TA3 povedal, že Kašický príbuzných informoval o reálnej situácii a o všetkých doposiaľ urobených krokoch. Nie je možné vylúčiť ani potvrdiť, že týchto šesť osôb je mŕtvych, dodal Gemela. Príbuzní sa podľa Gemelu ministra pýtali aj na to, či je možné, že sa nájdu telá alebo na druhej strane, že nebudú nájdené žiadne pozostatky. Zaujímali sa o ďalší postup. Predtým minister navštívil zranených v bojnickej nemocnici.

Vrtuľník pokračuje v hľadaní aj nad širším priestorom, po detonácií nezvestní nemusia počuť a môžu byť dezorientovaní. Stali sa už prípady, že sa ľudia našli až 70 km od miesta nešťastia, konštatoval Gemela. Priamo v závode pokračujú pyrotechnické zabezpečovacie práce, a preto boli zatiaľ aj záchranárske zložky presunuté mimo podnik, dodal Gemela. Dážď v Novákoch je podľa neho momentálne skôr výhodou, lebo stále chladí muníciu. Vyriešiť sa musí aj jej presun a to, čo s ňou bude ďalej.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Dvoch zasahujúcich vojakov v Novákoch previezli do nemocnice (3. 3. 2007)
 NOVÁKY: Potvrdená tretia obeť, nezvestní stále piati (3. 3. 2007)
 NOVÁKY: Výbuch v jednej z hál vojenského opravárenského podniku (2. 3. 2007)
 Výbuch nenarušil prevádzku Nováckych chemických závodov (2. 3. 2007)
 Občanom obcí pri Novákoch nehrozí nebezpečenstvo (2. 3. 2007)
 V Novákoch oficiálne dvaja mŕtvi, šesť nezvestných (2. 3. 2007)
 Situácia v Novákoch je pod absolútnou kontrolou, povedal Fico (2. 3. 2007)nasledujúci článok >>
Spolupatričnosť po tragédii v Novákoch vyjadril Hort i Paška
<< predchádzajúci článok
Japonský premiér prekrúca pravdu o zneužití tisícok žien

Krízový štáb rokuje, Kašický bol u príbuzných nezvestných - diskusné fórum čitateľov