14. novembra 2009

Kukumberg i Stümpel rozhodli, dva góly Marcela Hossu

V sobotňajších stretnutiach Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) sa kľúčovým spôsobom presadila dvojica slovenských reprezentantov. Útočník Lady Togliatti Roman Kukumberg najprv v 30. min strelil prvý ...

MOSKVA 14. novembra (WEBNOVINY) - V sobotňajších stretnutiach Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) sa kľúčovým spôsobom presadila dvojica slovenských reprezentantov. Útočník Lady Togliatti Roman Kukumberg najprv v 30. min strelil prvý gól zápasu s Dinamom Moskva a potom v samostatných nájazdoch rozhodol o víťazstve svojho tímu. Podobným spôsobom "úradoval" v Astane Jozef Stümpel, ktorý v úvodnej tretine súboja s Jekaterinburgom prihrával na vyrovnávajúci gól Astany na 1:1 a v predĺžení v 64. min sám rozhodol gólom z presilovej hry o triumfe kazašského tímu. Do štatistík sa zapísala aj dvojica Slovákov v drese Dinama Riga, keď Marcel Hossa po prihrávkach Róberta Petrovického najprv v 4. min zvyšoval na 2:0 a v 53. min uzavrel na konečných 5:3 pre hostí v zápase s Nižnekamskom.

Výsledky sobotňajších zápasov Kontinentálnej hokejovej ligy:
Togliatti - Dinamo Moskva 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 1:0) - Roman Kukumberg (Togliatti) 1+0 a premenil rozhodujúci samostatný nájazd
Omsk - Čeľabinsk 6:1 (2:1, 3:0, 1:0)
Astana - Jekaterinburg 5:4 po predĺžení (2:3, 2:1, 0:0 - 1:0) - Jozef Stümpel (Astana) 1+1
Ufa - Magnitogorsk 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
Nižnekamsk - Riga 3:5 (0:3, 1:0, 2:2) - Marcel Hossa 2+0, Róbert Petrovický (obaj Riga) 0+2
Kazaň - Minsk 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)