14. novembra 2009

Slovensko - USA po I. polčase 1:0

Slovenskí futbaloví reprezentanti vedú po I. polčase sobotňajšieho medzištátneho priateľského stretnutia nad hosťujúcim tímom USA 1:0. O jediný presný zásah doterajšieho priebehu súboja sa ...

BRATISLAVA 14. novembra (WEBNOVINY) - Slovenskí futbaloví reprezentanti vedú po I. polčase sobotňajšieho medzištátneho priateľského stretnutia nad hosťujúcim tímom USA 1:0. O jediný presný zásah doterajšieho priebehu súboja sa postaral v 26. min domáci kapitán Marek Hamšík, ktorý premenil pokutový kop po faule Jonathana Bornsteina na prenikajúceho Vladimíra Weissa ml.

Poloprázdne tribúny bratislavského Tehelného poľa nevideli v prvom polčase príliš atraktívny futbal. Viac práce mal slovenský brankár Ján Mucha ml., napriek tomu si však dokázal udržať čisté konto. Hostitelia uspeli z prakticky jedinej šance, ktorú si vypracovali.

Slováci aj Američania už majú zabezpečený postup na budúcoročné majstrovstvá sveta do Juhoafrickej republiky.

Výsledok:
Slovensko - USA 1:0 po I. polčase
Gól: 26. Hamšík (z 11 m), rozhodujú: Stefan Messner - Klaus Strasser, Peter Moser (všetci Rak.)

Slovensko: J. Mucha ml. - Zabavník, Škrtel, J. Ďurica, M. Čech - Karhan, Hamšík - Weiss ml., Stoch - Vittek, Jendrišek
USA: Guzan - Cherundolo, Spector, Bocanegra, Bornstein - Rogers, M. Bradley, Feilhaber, C. Dempsey - Altidore, Casey.