Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. februára 2010

KUSÝ: Médiá Ficovi skočili na taktikuVerejná mienka a médiá podľa politológa Miroslava Kusého premiérovi Robertovi Ficovi skočili na taktiku zlodej kričí chyťte zlodeja. Tým, že prijali hru predsedu ...Zdieľať
Foto: SITA/Nina Bednáriková BRATISLAVA 1. februára  - Verejná mienka a médiá podľa politológa Miroslava Kusého premiérovi Robertovi Ficovi skočili na taktiku zlodej kričí chyťte zlodeja. Tým, že prijali hru predsedu Smeru-SD, Fico dokázal zázračne obrátiť miliardové prešľapy svojej vlády a pozornosť zamerať na opozičnú SDKÚ-DS.

"Je šialené, že je možné obrátiť takto situáciu," povedal dnes pre agentúru SITA Kusý. Odstúpenie šéfa SDKÚ-DS Mikuláša Dzurindu z kandidátky do parlamentných volieb sa podľa neho bude premiér snažiť využiť s tým, že sa tak stalo po jeho tlaku. SDKÚ-DS sa otázkami o financovaní strany nechalo ľahko zahnať do defenzívy, médiá túto hru prijali a predsedovi vlády vyšlo všetko, ako si želal, myslí si politológ. Otázku financovania, niekoľkoročnú starú kauzu, však mala strana dávno usporiadať, teraz tak prekvapivo doplatila na chybu z minulosti.

Dzurinda mal podľa Kusého odísť z vedenia strany už dávno, keďže sa psychologicky zunoval. Namiesto toho sa líder SDKÚ-DS nechal podporovať krajskými šéfmi a nedokázal sa stiahnuť do úzadia, hoci o jeho nepopularite svedčili aj preferencie. Najsilnejší opozičný subjekt si navyše nevychoval nové osobnosti a potenciál tých, ktoré nimi mohli byť, ako napríklad Iveta Radičová, nechal prepadnúť.

SITA

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Dzurinda nebude vo voľbách kandidovať (1. 2. 2010)
 HAULÍK: Dzurinda si zobral oddychový čas (1. 2. 2010)
 MAĎARIČ: Dzurindov krok je teatrálnym gestom (1. 2. 2010)
 SMK nebudú rozhodnutie Dzurindu komentovať (1. 2. 2010)
 FICO: SDKÚ-DS si riadne strelila do kolena (1. 2. 2010)
 KALIŇÁK: SDKÚ-DS svoje financovanie nevysvetlila (30. 1. 2010)
 SDKÚ-DS nikdy neprala peniaze, vyhlásil Dzurinda (29. 1. 2010)
 Krutá gangsterka zatĺka (31. 8. 2005)nasledujúci článok >>
Fronc o Dzurindovi: Krok zodpovedného politika
<< predchádzajúci článok
U Algayerovej rozvojoví experti z Afganistanu