24hod.sk    Šport    F1

26. mája 2012

Kvalifikáciu v Monte Carle vyhral Michael Schumacher

Austrálsky jazdec motoristickej formuly 1 Mark Webber si v sobotňajšej kvalifikácii na nedeľňajšiu Veľkú cenu Monaka vybojoval prvú pozíciu na štarte. Najrýchlejší čas síce dosiahol ...

michael schumacher MONTE CARLO 26. mája (WEBNOVINY) - Austrálsky jazdec motoristickej formuly 1 Mark Webber si v sobotňajšej kvalifikácii na nedeľňajšiu Veľkú cenu Monaka vybojoval prvú pozíciu na štarte.

Najrýchlejší čas síce dosiahol na okruhu v Monte Carle sedemnásobný majster sveta Nemec Michael Schumacher na Mercedese, no kvôli penalizácii z VC Španielska však vyštartuje až zo šiestej priečky.

Spoločne s členom tímu Red Bull Webberom začne preteky z prvého radu Schumacherov tímový kolega Nemec Nico Rosberg. Tretiu pozíciu na štarte si vybojoval Brit Lewis Hamilton na McLarene. Úradujúci svetový šampión, Nemec Sebastian Vettel, obsadil v sobotňajšej kvalifikácii 10. miesto.

Veľká cena Monaka - výsledky sobotňajšej kvalifikácie:
1. Michael Schumacher (Nem.) Mercedes 1:14,301 min, 2. Mark Webber (Aus.) Red Bull +0,080 s, 3. Nico Rosberg (Nem.) Mercedes +0,147, 4. Lewis Hamilton (V. Brit.) McLaren +0,282, 5. Romain Grosjean (Fr.) Lotus +0,338, 6. Fernando Alonso (Šp.) Ferrari +0,647,... 10. Sebastian Vettel (Nem.) Red Bull

Michael Schumacher vyštartuje pre penalizáciu z VC Španielska zo šiestej pozície.