29. apríla 2014

Kwiatkowski vyhral prológ pretekov Okolo Romandie

Poľský cyklista Michal Kwiatkowski sa stal víťazom utorkového úvodného prológu na pretekoch WolrdTour Okolo Romandie. Na trati okolo Ascony s dĺžkou 5,57 km dvadsaťtriročný člen družstva ...

michal kwiatkowski ASCONA 29. apríla (WEBNOVINY) - Poľský cyklista Michal Kwiatkowski sa stal víťazom utorkového úvodného prológu na pretekoch WolrdTour Okolo Romandie.

Na trati okolo Ascony s dĺžkou 5,57 km dvadsaťtriročný člen družstva Omega Pharma - QuickStep dosiahol čas 6:22 min. So štvorsekundovým odstupom obsadil druhú priečku Rohan Dennis zo zoskupenia Garmin-Sharp, tretí bol s rovnakým mankom na víťaza nemecký špurtér Marcel Kittel z tímu Giant-Shimano.

Obhajca celkového prvenstva na tomto švajčiarskom etapovom podujatí Christopher Froome obsadil 9. pozíciu, britský jazdec z družstva Sky zaostal o deväť sekúnd. Američan Tejay van Garderen spadol a v cieli prológu mal výrazný trojminútový odstup na Kwiatkowského.

Stredajšia etapa z Ascony do Sionu meria 203 km. Šesťdňové preteky Okolo Romandie vyvrcholia v nedeľu 4. mája časovkou jednotlivcov na 18,5 km v Neuchateli.

Okolo Romandie - utorkové výsledky:

Prológ (Ascona - Ascona, 5,57 km): 1. Michal Kwiatkowski (Poľ.) Omega Pharma - QuickStep 6:22 min, 2. Rohan Dennis (Aus.) Garmin-Sharp +4 s, 3. Marcel Kittel (Nem.) Giant-Shimano +4, 4. Michael Albasini (Švaj.) Orica GreenEdge +15, 5. Danilo Wyss (Švaj.) BMC +15, 6. Mathias Frank (Švaj.) IAM Cycling +20