07. marca 2009

Lacko nestačil na Fogniniho, Taliansko - Slovensko už 2:0

Slovenskí tenisti prehrávajú v súboji 2. kola I. skupiny euroafrickej zóny Davisovho pohára v Cagliari na ostrove Sardínia s domácim Talianskom po úvodných dvojhrách už 0:2. Po trojsetovej prehre Dominika ...

CAGLIARI 7. marca (WEBNOVINY) - Slovenskí tenisti prehrávajú v súboji 2. kola I. skupiny euroafrickej zóny Davisovho pohára v Cagliari na ostrove Sardínia s domácim Talianskom po úvodných dvojhrách už 0:2. Po trojsetovej prehre Dominika Hrbatého s Potitom Staracem 1:6, 2:6, 4:6 nestačil v sobotu na svojho súpera ani Lukáš Lacko. Slovenská dvojka podľahla v odloženom súboji z piatka Fabiovi Fogninimu v piatich setoch 6:1, 3:6, 2:6, 6:1, 1:6. V stretnutí s hojdačkovým priebehom Lacko nezachytil nástup svojho súpera do piateho setu a za stavu 0:5 pri svojom podaní mu reálne hrozila strata setu na nulu. Napokon Lacko ešte znížil na 1:5, no Fogniniho ďalší servis a premenený v poradí druhý mečbal už znamenal jeho víťazstvo a druhý taliansky bod. Prehra s Fogininim bola pre 21-ročného Lacka už treťou päťsetovou v súbojoch o Davisov pohár. Predtým v domácom prostredí slovenský reprezentant nestačil v päťsetových drámach na Gruzínca Irakliho Labadzeho ani Srba Janka Tipsareviča.

Súboj Taliansko - Slovensko by mal ešte v sobotu pokračovať štvorhrou, na ktorú kapitáni Corrado Barazzutti a Miloslav Mečíř pri štvrtkovom žrebe nominovali páry Flavio Cipolla - Fabio Fognini, resp. Michal Mertiňák - Filip Polášek. Ak Taliani uspejú aj vo štvorhre, už v predstihu si zabezpečia triumf v celom stretnutí.

Lacko (362. v rebríčku ATP) mal pôvodne na svoju dvojhru nastúpiť proti talianskej jednotke Andreasovi Seppimu. Domáci kapitán však ešte v piatok oznámil zmenu, keď zraneného Seppiho nahradil Lackov rovesník Fabio Fognini (112). Obaja súperi už odohrali dva vzájomné zápasy ešte v juniorskom veku, po sobote sa Fognini ujal vedenia 2:1.

TALIANSKO - SLOVENSKO 2:0 po II. dvojhre
Fabio Fognini - Lukáš Lacko 1:6, 6:3, 6:2, 1:6, 6:1
Potito Starace - Dominik Hrbatý 6:1, 6:2, 6:4