27. mája 2010

Lacko prehral v 1. kole štvorhry mužov

Slovenský tenista Lukáš Lacko a Čech Jan Hájek prehrali vo štvrtkovom stretnutí 1. kola štvorhry mužov na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži ...

lacko Lukáš Lacko

PARÍŽ 27. mája (WEBNOVINY) - Slovenský tenista Lukáš Lacko a Čech Jan Hájek prehrali vo štvrtkovom stretnutí 1. kola štvorhry mužov na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži (23. mája - 6. júna, celková dotácia 16 807 400 eur, antuka vonku) s vysoko favorizovanými americkými dvojičkami Bobom a Mikom Bryanovcami nasadenými ako prvými za 49 minút 3:6, 1:6. Lackovo účinkovanie na 109. majstrovstvách Francúzska sa tým skončilo. V 1. kole singlovej súťaže prekonal amerického kvalifikanta Michaela Yaniho 12:10 v piatom sete, ale po takmer 5-hodinovom do dvoch dní rozloženom a na počet gemov rekordnom "maratóne" mu už nezostali sily na viac, než zisk setu vstupného setu v stredajšom dueli 2. kola s Rusom Michailom Južným.

Štvorhra mužov - 1. kolo:
Bob Bryan, Mike Bryan (1-USA) - Jan Hájek, Lukáš Lacko (ČR/SR) 6:3, 6:1 za 49 minút (29, 20)