04. februára 2007

Lakers vyhrali vo Washingtone 118:102

V zámorskej basketbalovej NBA sa odohralo v sobotu 10 zápasov. Vo Phoenixe sa očakával výborný zápas dvoch popredných tímov Západnej konferencie. Proti domácim Suns sa postavili hráči Utahu Jazz, v ...

NEW YORK 4. februára (WEBNOVINY) - V zámorskej basketbalovej NBA sa odohralo v sobotu 10 zápasov. Vo Phoenixe sa očakával výborný zápas dvoch popredných tímov Západnej konferencie. Proti domácim Suns sa postavili hráči Utahu Jazz, v druhej štvrtine si síce vytvorili mierny náskok, o ktorý však prišli a napokon rozhodol o víťazovi jediný kôš 5,1 sekundy pred koncom. Tým šťastným strelcom bol najlepší hráč hostí v tomto dueli Mehmet Okür, ktorého trojka v závere zastavila nárast jeho bodového konta na 29 bodoch. Utah tak bez Carlosa Boozera, ktorý má zlomenú ľavú nohu, vyhral dva z posledných troch duelov. "Musíme bez Carlosa hrať na 110 percent, preto to pre nás bolo naozaj skvelé víťazstvo," povedal na margo absencie nesmierne dôležitého spoluhráča Okür. Ďalší skvelý duel sa hral v hlavnom meste USA, kam cestovali zo západného pobrežia hráči Los Angeles Lakers. Očakávaný súboj Gilbert Arenas - Kobe Bryant napokon skončil tesnou prevahou druhého menovaného, ktorý sa tešil aj z dôležitého víťazstva svojho tímu v pomere 118:102. V ďalšom dueli sa na ihrisku Dallasu Mavericks predstavili hráči Minnesoty Timberwolves, ktorí išli do štvrtej časti hry za stavu 78:69 s cieľom pokúsiť sa potrápiť favorizovaného súpera. To sa im podarilo, ale v napínavom závere ťahali za kratší koniec a prehrali tesne 93:94. Mavericks tak začali ďalšiu zo svojich spanilých jázd, momentálne majú na konte 4 víťazné duely v rade. Trochu nečakane zaváhal na vlastnom ihrisku Houston, v južanskom derby bol nad jeho sily tím z New Orleans. Rozhodujúcou sa ukázala byť tretia časť hry, ktorú Hornets vyhrali v pomere 30:19 a víťazstvo už z rúk nepustili. V Portlande sa predstavili domácim divákom "býci" z Chicaga a podľa očakávania si odniesli víťazstvo, aj keď priebeh zápasu vôbec taký jednoznačný nebol. Po bodovo chudobnej prvej štvrtine zavelili hosťujúci hráči do útoku a ďalšiu časť hry vyhrali o 21 bodov. No takýto náskok nie je v NBA vôbec rozhodujúci, po prestávke sa totiž garde otočilo a v tretej štvrtine dominovali domáci. Náskok sa im už podarilo skresať iba na rozdiel dvoch bodov a prehrali napokon 86:88. Najdôležitejšou postavou zápasu bol chicagský Ben Gordon s 33 bodmi, pričom 15 z nich strelil v poslednej štvrtine, keď sa zdalo, že zvyšok tímu sa nevie spamätať z prestávkového prebudenia domáceho tímu. V deuli Orlanda proti New Yorku sa domáci hráči museli zaobísť bez smoliara Granta Hilla, ktorý si v stredajšom zápase proti Milwaukee poranil koleno. Jeho priemerných 15 bodov na zápas zjavne Magic chýbalo, keď najmä v prvej štvrtine ťahali jednoznačne za kratší koniec. Eddy Curry, ktorého na prekvapenie mnohých nenominovali do zostavy na Zápas hviezd, sa stal hviezdou aspoň tohto zápasu s 27 bodmi a jeho New York svoj pätnásťbodový náskok z prvej polovice zápasu nepremrhal a vyhral napokon 94:86. "Bol som sklamaný, keď som sa dozvedel nominácie, pretože som cítil, že túto sezónu by mi to mohlo vyjsť," povedal 24-ročný hráč, ktorý má bodový priemer na zápas výborných 19,5 bodov. V posledných štyroch dueloch večera zdolalo Sacramento bez trénera Musselmanna na lavičke Denver 94:87, Charlotte si v súboji adeptov na postup do play off poradil na domácej palubovke s Golden State 98:90, Indiana po nevydarenom prvom polčase napokon zdolala Memphis na jeho ihrisku 116:110 a v Milwaukee videli diváci súboj Mo Williamsa s Dwaynom Wadom, úspešnejší bol síce prvý menovaný s 38 bodmi proti 32, avšak z víťazstva 117:98 sa tešilo Wadovo Miami. V drese Heat mal premiéru skúsený rozohrávač Eddie Jones, ktorého si Heat upísali vo štvrtok ako voľného hráča. Odohral však iba 6 minút a stihol streliť dva body.

Výsledky - sobota:
Charlotte - Golden State 98:90
Najviac bodov: Felton 22, G. Wallace 21 (16 doskokov), M. Carroll a Okafor (11 doskokov) po 16 - B. Davis 21, A. Harrington 17, Biedrins 15 (18 doskokov), štvrtiny: 24:28, 25:25, 28:21, 21:16, 15 171 divákov

Washington - LA Lakers 102:118
Najviac bodov: Arenas 37, Stevenson 17, C. Butler 15 (10 doskokov) - Bryant 39, S. Parker 20, Odom 19 (11 doskokov), štvrtiny: 29:29, 21:25, 26:32, 26:32, 20 173 divákov

Orlando - New York 86:94
Najviac bodov: Miličič 19, D. Howard 15 (11 doskokov), Türkoglu 13 - Curry 27, Frye 18, Marbury 14, štvrtiny: 18:23, 16:26, 24:22, 28:23, 17 451 divákov

Memphis - Indiana 110:116
Najviac bodov: Gasol 30, M. Miller 26, Gay 19 - J. O`Neal (17 doskokov) a Tinsley po 25, Diogu 19, štvrtiny: 28:31, 34:25, 27:35, 21:25, 16 163 divákov

Houston - New Orleans 74:87
Najviac bodov: McGrady 18, Head 14, Wells 13 - Devin Brown 18, Paul, B. Jackson a Pargo po 12, štvrtiny: 15:17, 15:16, 19:30, 25:24, 18 081 divákov

Dallas - Minnesota 94:93
Najviac bodov: Josh Howard (10 doskokov) a Terry po 22, Nowitzki 18 - Garnett 25 (12 doskokov), R. Davis 20, Blount 16, štvrtiny: 27:26, 29:21, 22:22, 16:24, 20 467 divákov

Milwaukee - Miami 98:117
Najviac bodov: Mo Williams 38, Villanueva 16 (11 doskokov), Patterson 11 - Wade 32 (11 asistencií), Kapono 28, S. O`Neal 20, štvrtiny: 22:22, 31:27, 25:41, 20:27, 17 836 divákov

Phoenix - Utah 105:108
Najviac bodov: Stoudemire 28 (10 doskokov), Nash 22 (10 asistencií), James Jones 16 - Okür 29 (12 doskokov), D. Williams 28 (10 asistencií), Harpring 12, štvrtiny: 30:29, 19:29, 32:28, 24:22, 18 422 divákov

Portland - Chicago 86:88
Najviac bodov: Z. Randolph 27, Roy a Jack po 16 - Gordon 33, Hinrich 17, Duhon 15, štvrtiny: 16:12, 12:33, 28:14, 30:29, 19 980 divákov

Sacramento - Denver 94:87
Najviac bodov: Kevin Martin 28, Artest 21 (11 doskokov), B. Miller 12 - Anthony 20, Hilario (10 doskokov), Blake a J. R. Smith po 13, štvrtiny: 24:27, 29:16, 19:25, 22:19, 17 317 divákov