23. júla 2010

Lalkovič znova nastúpil za FC Chelsea

Mladý slovenský futbalista londýnskej Chelsea Milan Lalkovič dostal opäť šancu od svojho trénera Carla Ancelottiho. Lalkovič odohral v piatkovom prípravnom stretnutí na pôde Ajaxu ...

bez nazvu Foto: SITA/AP AMSTERDAM 23. júla (WEBNOVINY) - Mladý slovenský futbalista londýnskej Chelsea Milan Lalkovič dostal opäť šancu od svojho trénera Carla Ancelottiho. Lalkovič odohral v piatkovom prípravnom stretnutí na pôde Ajaxu Amsterdam posledných 26 minút. Jeho tímu sa však nedarilo, keďže Chelsea podľahla Ajaxu 1:3. Pre 17-ročného košického odchovanca to bol druhý štart v A-mužstve FC Chelsea.

Debut zažil minulý týždeň vo víťaznom zápase proti mužstvu Crystal Palace (1:0). Vtedy vybehol na trávnik v 61. minúte. Milan Lalkovič, ktorý pôsobí v štruktúrach londýnskeho klubu od júla 2007, nedávno podpísal trojročnú profesionálnu zmluvu s FC Chelsea. Stal sa tak iba druhým Slovákom so štartom v prvom mužstve tímu zo Stamford Bridge. Pred ním sa to podarilo Miroslavovi Stochovi.