19. septembra 2010

Legendárny útočník Tottenhamu Bobby Smith zomrel

Bývalý anglický reprezentant a útočník anglického futbalového klubu Tottenham Hotspur Bobby Smith zomrel v sobotu vo veku 77 rokov po krátkej chorobe. V polčasovej prestávke ...

sviecka Ilustračné foto SITALONDÝN 19. septembra (WEBNOVINY) - Bývalý anglický reprezentant a útočník anglického futbalového klubu Tottenham Hotspur Bobby Smith zomrel v sobotu vo veku 77 rokov po krátkej chorobe. V polčasovej prestávke sobotňajšieho stretnutia Premier League 2010/2011 na White Hart Line medzi domácimi "Spurs" a Wolverhamptonom Wanderers (3:1) túto tragickú udalosť oznámili aj ďalšie dve "ikony" severolondýnčanov z čias trénera Billa Nicholsona Martin Peters a Alan Mullery. Smith odohral v drese "kohútov" 271 stretnutí, v ktorých zaznamenal 176 presných zásahov. Skóroval taktiež v oboch finálových stretnutiach FA Cup-u v roku 1961 a 1962 a vo svojej zbierke mal aj titul Pohára víťazov pohárov z roku 1963.