Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

20. augusta 2008

Líder automobilového trhu je pripravený na zavedenie euraSpoločnosť ŠKODA AUTO Slovensko je už dnes plne pripravená na zavedenie eura. Líder slovenského automobilového trhu zároveň predpokladá, že zavedenie eura nebude mať na náš trh výraznejší vplyv.Zdieľať
Cenové pohyby súvisia s posilnením kurzu slovenskej koruny a následným stanovením konverzného kurzu.
 
„ŠKODA AUTO Slovensko ako importér značky Škoda je spolu so sieťou autorizovaných dílerov značky pripravený na zavedenie eura. Naše systémy aj ľudia sú pripravení, takže zákazník žiadnu zmenu nepocíti. Naopak, už o niekoľko dní zverejníme nové cenníky, ktoré príjemne prekvapia všetkých záujemcov o modely značky Škoda,“ uviedol Matej Bugár, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.
 
Nárast predaja automobilov v poslednom období je podľa predstaviteľov ŠKODA AUTO Slovensko čiastočne spôsobený obavami zákazníkov zo zvyšovania cien. Importér značky Škoda očakáva, že zvýšený dopyt po vozidlách v porovnaní s minulými rokmi pretrvá na slovenskom trhu až do konca roka 2008.
 
Zástupcovia ŠKODA AUTO Slovensko predpokladajú, že samotné zavedenie eura na Slovensku výraznejšie neovplyvní cenu osobných motorových vozidiel. Cena aj výbava vozidla pritom vychádza z ponuky a dopytu na kontrétnom národnom trhu. Úplnej celoeurópskej harmonizácii automobilového trhu bráni nielen odlišná legislatíva v jednotlivých členských štátoch EÚ, ale aj rozdiely v zvyklostiach a kúpyschopnosti obyvateľstva.
 
Ceny v eurách zjednodušia porovnávanie cien aj pri jazdených vozidlách. ŠKODA AUTO Slovensko však neočakáva žiadne výraznejšie zmeny v dopyte po jazdených vozidlách značky Škoda oproti dnešnému stavu. Zvýšenie konkurencie povedie aj v tomto segmente k vyššej kvalite predávaných vozidiel a s tým spojených služieb. Značka Škoda je na tento vývoj pripravená a už dnes ponúka záujemcom jazdené vozidlá s certifikátom Vyskúšané (vyskusane.sk).

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Spoločnosť M&M reality holding SK s.r.o. otvorí centrálu v Bratislave
<< predchádzajúci článok
Ruské jednotky sa ešte nezačali z Gruzínska sťahovať