11. novembra 2015

LIGA MAJSTROV: Prešov prehral s Portom o gól. Stratil šancu na postup

Hádzanár Tatrana Prešov Radoslav Antl

Hádzanár Tatrana Prešov Radoslav Antl Foto: TASR/Henrich Mišovič
Prešov 11. novembra (TASR) - Hádzanári Tatrana Prešov prehrali v stredajšom dueli C-skupiny Ligy majstrov na domácej palubovke s FC Porto 24:25 a definitívne stratili šancu na postup do play off. Slovenský šampión v druhom polčase zmazal sedemgólové manko na favorizovaného súpera, a hoci v mimoriadne dramatickom závere aj vyrovnal na 24:24, portugalský majster napokon gólom v poslednej sekunde rozhodol o svojom triumfe.

Tatran je po siedmich odohratých dueloch v C-skupine naďalej na poslednej 6. priečke bez akejkoľvek šance postúpiť. Najbližšie sa zverenci trénera Rastislava Trtíka stretnú 21. novembra o 18.00 h s bieloruským Meškovom Brest.

Strelecká prevaha

Prešovčania mali v úvode stretnutia streleckú prevahu, ale vyšší ako jednogólový náskok si nevypracovali. V 11. minúte zariadil domácim vedenie 5:4 premenenou sedmičkou Antl, no to bolo poslednýkrát, čo sa Tatran tešil z vedúceho gólu. Od 17. minúty začal slovenský šampión výraznejšie zaostávať, škrípala mu defenzíva a inkasoval trikrát v rade (6:10). V 20. minúte stiahol z manka opäť Antl, ale Portu hra dlhých pasáží s niminom gólov vyhovovala a dokonale jej prispôsobil svoju taktiku. Hostia boli v závere prvého dejstva mimoriadne efektívni v koncovke a po polčase viedli 14:10.

Gól v poslednej sekunde

Hoci ani vstup do druhého polčasu nebol zo strany Tatrana ideálny, v ďalšom priebehu sa výrazne priblížil na súpera a prakticky stratený zápas výrazne zdramatizoval. Po góle Aeriu z 38. minúty prehrával už 11:18, následne aj 13:19, no štvorgólovou sériou sa priblížil k priaznivejšiemu výsledku. Dvakrát sa presadil Číp a udržal svoj tím v dvojgólovom závese na Porto. V závere sa Prešovčania ešte dvakrát dotiahli na rozdiel jediného gólu, následne aj vyrovnali, ale sekundu pred koncom inkasovali a napokon prehrali 24:25.

LM 2015/2016, C-skupina:

Tatran Prešov - FC Porto 24:25 (10:14)

Zostava a góly Prešova: Božič, Čupryna - Kopčo 2, Hrstka, Krok, Sadovij 1, Šarpataky, Radčenko 1, L. Urban 2, Furlan 4, Pekár, Číp 2, Peškov 4, Antl 8/5, Ivkovič, Petro. Najviac gólov Porta: Borges a Duarte po 5, Delgado Santos 4/3. Rozhodovali: I. Covalciuc, A. Covalciuc (obaja Mac.), vylúčení: 3 - 7, 7 m hody: 6/5 - 4/4.