11. novembra 2015

Slov-matic šokujúco zdolal Benficu Lisabon v Elite Round Futsal Cupe

Na snímke gólová radosť hráčov Slov-Maticu, uprostred strelec gólu Marek Belánik počas zápasu turnaja D-skupiny hlavného kola UEFA Futsal Cupu 2015/2016 medzi Slov-Matic FOFO Bratislava - SL Benfica Lisabon 11. novembra 2015 v ...

Na snímke gólová radosť hráčov Slov-Maticu, uprostred strelec gólu Marek Belánik počas zápasu turnaja D-skupiny hlavného kola UEFA Futsal Cupu 2015/2016 medzi Slov-Matic FOFO Bratislava - SL Benfica Lisabon 11. novembra 2015 v Bratislave. Foto: TASR/Martin Baumann
Bratislava 11. novembra (TASR) - Slovenský šampión Slov-mativ FOFO Bratislava šokujúco triumfoval v stredu v súboji D-skupiny Elite Round Futsal Cupu 2015/2016 nad bývalým európskym majstrom Benficou Lisabon 5:4. Zverenci trénera Martina Rejžeka sa spamätali po prehre v prvom zápase s Lokomotivom Charkov 0:2 a predviedli krásne zaplnenej aréne na ZŠ Ondreja Nepelu fantastický futsal.

Organizátor a 8-násobný účastník Elite Round Slov-matic nastúpi po štvrtkovom dni voľna v piatok na posledný zápas turnaja proti srbskému majstrovi Ekonomacu Kragujevac a stále živý šance na postup do vysnívanej Final Four.

V stredajšom úvodnom súboji zvíťazil ukrajinský šampión Lokomotiv Charkov nad Kragujevacom suvérenne 6:1. Lokomotiv sa po utorňajšom víťazstve 2:0 nad Slov-maticom FOFO Bratislava dostal s plným počtom šiestich bodov priebežne na čelo skupiny. Kragujevac už stratil šancu na postup.

Úvodný gól dal favorit

Prvý polčas pred fantastickou kulisou priniesol výborný futsal. Favorit z Portugalska začal náporom a strelil prvý gól v 4. minúte, keď Brandi dorazil loptu do odkrytej brány. Domáci síce inkasovali ako prví, ale nezložili sa. O pár sekúnd vyrovnal kanonier Haľko, ktorý z prvej prepálil medzi nohy brankára Benficy. Diváci hnali "Oranjes" dopredu a v 7. minúte vypukli mohutné oslavy, keď Bahna krížnou strelou dostal domácich do vedenia. Benfica vyrovnala v 12. minúte, keď po chybe v rozohrávke nasledoval rýchly brejk a poľahky do odkrytej brány strelil na 2:2. Výborný futsal pokračoval a v 18. minúte trafili hostia žrď Gašparovičovej brány. Ale hrýzol aj FOFO a so záverečným klaksónom polčasu napálil do tyče Haľko.

Na snímke tréner futsalistov Slov-Maticu Martin Rejžek počas zápasu turnaja D-skupiny hlavného kola UEFA Futsal Cupu 2015/2016 medzi Slov-Matic FOFO Bratislava - SL Benfica Lisabon 11. novembra 2015 v Bratislave. Foto: TASR/Martin Baumann

Výborná kulisa

Aj druhý polčas bol plný vzruchu. Brunovský hlavou zblokoval strelu Portugalčanov na tyč, potom bol vo veľkej šanci Višváder, ale neprepálil zblízka brankára Angosta. V 23. minúte Bahna v poslednej chvíli zblokoval strelu súpera do prázdnej brány. Diváci videli vynikajúce predstavenie a pekne zaplnená hala tlieskala pekným akciám. V 27. minúte bol v ďalšej domácej šanci Haľko, ale Angosto ho vychytal. No potom sa začali diať veci. Z priameho kopu v 35. minúte Belaník dostal outsidera do vedenia, a vzápätí Bartošek zvýšil na 4:2. Tréner hostí okamžite reagoval powerplay, ale do prázdnej brány na 5:2 poslal loptu opäť Bartošek. Fantastická kulisa dodávala domácim hráčom sily, Benfica zúfalo tlačila, ale v 38. minúte mala šťastie, keď strela na prázdnu bránu trafila len tyč a o minútu nedali domáci opäť do prázdnej brány. Napokon strelila dva góly, posledný ale tri sekundy pred koncom a to jej nestačilo. Slov-matic tak šokujúco, ale zaslúžene získal prvú výhru na turnaji. Benfica si skomplikovala postupové šance.

Na snímke radosť futsalistov Slov-Maticu po víťazstve 5:4 v zápase turnaja D-skupiny hlavného kola UEFA Futsal Cupu 2015/2016 medzi Slov-Matic FOFO Bratislava - SL Benfica Lisabon 11. novembra 2015 v Bratislave. Foto: TASR/Martin Baumann
.

D-skupina Elite Round Futsal Cupu 2015/2016:

Slov-matic FOFO Bratislava - SL Benfica Lisabon 5:4 (2:2)
35. a 36. Bartošek, 4. Haľko, 7. Bahna, 35. Belaník, - 4. Brandi, 12. Wilhelm, 39. Patias, 40. Coelho, ŽK: Bartošek - Coelho, Cavalcantic, rozhodoval: Kolev (Bulh.), 4500 divákov.

zostava Slov-maticu: Gašparovič - Višváder, Bahna, Kozár, Mikita - Rafaj, Haľko, Brunovský, Kyjovský - Belaník, Zdráhal, Bartošek

ďalší výsledok:

Lokomotiv Charkov - Ekonomac Kragujevac 6:1 (1:0)

.
Na snímke v pozadí Marek Bahna (Slov-Matic) strieľa gól, v popredí prekonaný brankár Angosto Fernandez (Benfica) počas zápasu turnaja D-skupiny hlavného kola UEFA Futsal Cupu 2015/2016 medzi Slov-Matic FOFO Bratislava - SL Benfica 11. novembra 2015 v Bratislave. Foto: TASR/Martin Baumann

Na snímke gólová radosť futsalitov Benfici počas zápasu turnaja D-skupiny hlavného kola UEFA Futsal Cupu 2015/2016 medzi Slov-Matic FOFO Bratislava - SL Benfica Lisabon 11. novembra 2015 v Bratislave. Foto: TASR/Martin Baumann

LIGA MAJSTROV: Prešov prehral s Portom o gól. Stratil šancu na postup