Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

10. februára 2011

Lindsay Lohan poprela obvinenie z krádeže náhrdelníkaAmerická herečka Lindsay Lohan poprela na stredajšom pojednávaní obvinenie z januárovej krádeže náhrdelníka v hodnote 2 500 amerických dolárov (v ...Zdieľať
lindsay lohan Americká herečka Lindsay LohanFoto: SITA/APBRATISLAVA 10. februára (WEBNOVINY) - Americká herečka Lindsay Lohan poprela na stredajšom pojednávaní obvinenie z januárovej krádeže náhrdelníka v hodnote 2 500 amerických dolárov (v prepočte približne 1 830 eur).


Pre 24-ročnú problémovú hviezdu je súčasné obvinenie zatiaľ najvážnejším. Ak by sa preukázalo, že je vinná, hrozí jej až trojročný pobyt vo väzení. Činu sa mala dopustiť iba tri týždne po tom, ako ju prepustili zo zariadenia na liečbu závislostí. Tam dobrovoľne nastúpila na liečenie viac než tri mesiace predtým po pozitívnom teste na drogy.

"Všetci ostatní musia dodržiavať zákon. Vy nie ste iná, tak vás prosím, nezahrávajte sa so svojím šťastím," vyjadril sa na pojednávaní sudca Keith Schwartz. Kauciu stanovil na 20-tisíc dolárov. Keďže však podľa neho Lohan svojimi činmi porušila podmienku v prípade obvinení zo šoférovania pod vplyvom alkoholu a prechovávania drog z roku 2007, celková výška kaucie bola až dvojnásobná. Za porušenie tejto podmienky si už pritom Američanka odsedela v auguste minulého roka 12 dní vo väzení. Právna zástupkyňa herečky Shawn Chapman Holley v stredu uviedla, že jej klientka by mala záujem o dohodu, aby sa prípad nedostal pred súd. Ďalšie pojednávanie by sa malo uskutočniť 23. februára.

Podľa Holley dostala mladá hviezda v ostatnej dobe pozitívne hodnotenia vzhľadom na dodržiavanie podmienky a tiež, že žiaden z jej nedávnych testov na drogy nebol pozitívny. Žalobkyňa Danette Meyers však odmietla jej bezchybnosť s tým, že človek, ktorý sa počas svojej podmienky správa vzorne, sa "nezapletie do nového prípadu". V súčasnosti navyše Lohan čelí aj vyšetrovaniu v súvislosti s obvinením, že napadla zamestnankyňu zariadenia na liečbu závislostí Betty Ford Center.

Meyers tiež požiadala sudcu, aby zakázal herečke majiteľov obchodu so šperkmi kontaktovať. Nedávno totiž "dostali nejaké kvety", čo ich podľa nej dosť vystrašilo. Informácie zverejnila agentúra AP a magazín People na svojej webovej stránke.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Smrť ochrankára spôsobila prerušenie nakrúcania seriálu NCIS
<< predchádzajúci článok
Nový album R.E.M bude podľa kapely jeden z ich najlepších

Lindsay Lohan poprela obvinenie z krádeže náhrdelníka - diskusné fórum čitateľov