Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. októbra 2006

Ľudia v Smere-SD musia podľa Beňovej politicky dozrieťĽudia, ktorí sú v Smere - sociálnej demokracii, musia podľa bývalej podpredsedníčky tejto strany Moniky Beňovej trošku politicky dozrieť. "Najmä tí, ktorí sú dnes na vysokých postoch, či už ...Zdieľať

BRATISLAVA 4. októbra (WEBNOVINY) - Ľudia, ktorí sú v Smere - sociálnej demokracii, musia podľa bývalej podpredsedníčky tejto strany Moniky Beňovej trošku politicky dozrieť. "Najmä tí, ktorí sú dnes na vysokých postoch, či už v Smere alebo vo vláde. Potom bude pred nimi politické rozhodnutie, do akej miery sú ochotní robiť modernú sociálnodemokratickú politiku s množstvom liberálnych prvkov alebo, či sa podriadia a v podstate sa pripoja do nejakej vlny, ktorá bude tlačiť Smer stále viac ku konzervatívnemu ľavičiarstvu," uviedla dnes pre agentúru SITA a týždenník Domino fórum Beňová. Osobne podľa vlastných slov nie je človekom, ktorý by podporoval a dokázal by pracovať v strane, ktorá sa bude stále viac vymedzovať k tomuto konzervativizmu. "Stále si myslím a mám takú predstavu, pretože poznám okresných predsedov a predsedníčky, že sa tí ľudia jedného dňa spamätajú a povedia, že chcú mať predsa zo Smeru modernú sociálnodemokratickú stranu európskeho typu a nechcú sa vracať k postkomunistickým myšlienkam centralizovaného štátu a centralizovanej ekonomiky," vyhlásila Beňová.

V Smere-SD podľa Beňovej v súčasnosti panuje povolebná eufória. "Smer získal v štáte neuveriteľnú moc. Dvaja koaliční partneri sú príliš slabí na to, aby nejakým zásadným spôsobom do vládnutia zasahovali. Cez prizmu videnia tejto veľkej moci je v Smere atmosféra poslušnosti," uviedla Beňová. Momentálne vláda robí podľa Beňovej opatrenia, ktoré väčšinou vlády robievajú rok pred voľbami. "Sú to väčšinou opatrenia, ktoré majú deklaratívny význam. Ide o rôzne kozmetické úpravy vo forme rušenia poplatkov, zavádzania nových príspevkov, ktoré samozrejme veľmi dobre pôsobia v niektorých sociálnych vrstvách. Otázne ale je, ako bude vláda ďalej vládnuť systémovo," povedala Beňová.
SITA


© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
QBE poisťovňa za polrok s predpisom viac ako 180 mil. Sk
<< predchádzajúci článok
Tropická horúčka zabila 71 ľudí, 40 tisíc osôb sa nakazilo

Ľudia v Smere-SD musia podľa Beňovej politicky dozrieť - diskusné fórum čitateľov