28. júna 2018

Lukáš Lacko postúpil už do semifinále turnaja ATP v Eastbourne

Slovenský tenista Lukáš Lacko.

Slovenský tenista Lukáš Lacko. Foto: TASR/AP
Eastbourne 28. júna (TASR) - Slovenský tenista Lukáš Lacko postúpil už do semifinále dvojhry na trávnatom turnaji ATP v Eastbourne. Vo štvrtkovom štvrťfinálovom súboji vyradil domáceho hráča Camerona Norrieho v dvoch setoch 6:3 a 6:4. Zápas trval hodinu a 16 minút.

Norrie v druhej hre prvého setu stratil svoje podanie, no Lacko mu túto výhodu hneď v ďalšom geme vrátil. Do stavu 3:3 bol zápas vyrovnaný, potom slovenský reprezentant za stavu 4:3 opäť zobral súperovi servis a set nakoniec vyhral 6:3. V druhom brejkol Norrieho v tretej hre a v čistom desiatom geme premenil hneď prvý mečbal.

Lacko sa v semifinále stretne s víťazom súboja medzi Talianom Marcom Cecchinatom a Austrálčanom Johnom Millmanom.