Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

03. júla 2007

Lupiči v USA ukradli z banky trezorAgenti FBI začali od pondelka vyšetrovať kuriózny prípad lúpeže, v ktorom si páchatelia odviezli z arkansaskej banky celý trezor, vážiaci tonu. Dieru v zadnej stene First Community Bank ...Zdieľať

BRATISLAVA 3. júla (WEBNOVINY) - Agenti FBI začali od pondelka vyšetrovať kuriózny prípad lúpeže, v ktorom si páchatelia odviezli z arkansaskej banky celý trezor, vážiaci tonu. Dieru v zadnej stene First Community Bank nahlásili polícii v nedeľu ráno. Vtedy bezpečnostná služba banky zistila, že chýba trezor. "Takéto čosi neuvidíte každý deň," povedal Steve Frazier, hovorca FBI pre arkansaské mesto Little Rock.

Lupiči pravdepodobne ukradli vysokozdvižný vozík zo stavby neďaleko banky a na ňom si trezor odviezli. Vyšetrovatelia zatiaľ nevedia, či dieru v stene prebúrali vozíkom, či použili iné vozidlo alebo metódu. "Môžem s istotou vyhlásiť, že nech je za túto lúpež zodpovedný ktokoľvek - buď venoval značný čas pozorovaniu banky a mal veci starostlivo naplánované, alebo bol dohodnutý s pracovníkmi banky," uviedol detektív Keith Lindley. Po prebúraní diery do budovy zneškodnili lupiči bezpečnostnú kameru prerušením jej napájacích vodičov a natočili ostatné kamery banky mimo záberu trezoru. Potom trezor naložili na vysokozdvižný vozík a odišli. Polícia sa domnieva, že lupiči mali pre odvoz trezoru pripravené nákladné auto, zaparkované pri neďalekom kostole, kde našli opustený vozík. "Takáto lúpež si vyžaduje minimálne dvoch ľudí. Predpokladám, že páchatelia boli aspoň traja či štyria", povedal Lindley. Hovorca FBI dodal, že prípad je v štádiu vyšetrovania. "Zatiaľ nemôžeme zverejniť žiadne mená. Páchateľov však nájdeme, zatkneme a odsúdime," zdôraznil Frazier.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na Slovensko príde po prvý raz taliansky premiér Prodi
<< predchádzajúci článok
Moskva obviňuje Európu z protiruskej politiky