Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

07. marca 2008

Lutherovi vrátila Polańského prehliadka pocit mladostiOtvorenie prehliadky šiestich kultových filmov Romana Polańského si nenechal ujsť ani slovenský režisér Miloslav Luther so svojou manželkou - protokolistkou Deanou Lutherovou.Zdieľať
"Polański najviac zažiaril v čase, keď som bol mladý a bol jeden z tých, ktorí mi vracajú pocit mladosti a spomienky na krásnu dobu, keď aj film bol pre mňa zázrakom a zážitkom," povedal pre agentúru SITA Luther. Polańského považuje za úžasného tvorcu, ku ktorému má dnes už ako filmár profesionálny vzťah.

Miloslav Luther začal vlani nakrúcať svoj nový celovečerný film Tango s komármi. Zábery už má zostrihané, snímku však ešte čaká zvuková postprodukcia. Do kín by sa mal film dostať na konci tohto roka alebo na začiatku budúceho. V hlavných úlohách sa predstavia slovenskí herci Ady Hajdu a Roman Luknár, ktorí boli pôvodnou motiváciou pre napísanie príbehu o emigrácii a vzťahoch. Luther už s oboma spolupracoval pred takmer dvadsiatimi rokmi, keď hrali hlavné postavy v snímke Chodník cez Dunaj (1989).

(SITA)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Štúdiu L+S bude hosťovať pražské divadlo Ungelt
<< predchádzajúci článok
POHODA: Na Pohodu príde The Streets, Lou Rhodes aj Lady Saw